Slavia Praha B – Králův Dvůr 1:2

Cábelíci začali v Praze na Strahově velmi dobře. „Utkání se vyvíjelo nad očekávání dobře. Dovolím si tvrdit, že jsme byli v první půli jasně lepším celkem a soupeři jsme nic nedovolili,“ uvedl trenér Kučera, který si výkon z prvního dějství hodně pochvaloval. „Nechalo se na to koukat. Hráli jsme po zemi, do stran, byly tam spousty centrů,“ podotkl Kučera. Cábelíci se dostali do vedení v 17. minutě, když po parádní akci a výtečném centru Kyklhorna mířil přesně Michal Novák. V samém závěru prvního poločasu pak Králodvorští své vedení ještě zvýšili. „Fulín vystihl špatnou rozehrávku domácích a poté obešel i brankáře,“ zmínil ke druhému gólu hostů Kučera. Cábelíci tak vedli o poločase 2:0. „To bylo výborné, to jsme byli spokojeni. Přesto jsem měl nějaký podvědomý strach z toho, co se bude dít ve druhé půli. V poslední době druhé půle nezvládáme, a to se také potvrdilo. Začali jsme hrát něco jiného, než jsme chtěli. Byla z toho z naší strany taková kopaná na udržení výsledku,“ poznamenal trenér Králova Dvora. Domácí fotbalisté dokázali v 65. minutě po pěkné střele Vyhnala snížit. Více jim ale cábelíci nedovolili a odvezli si tak vítězství. „Máme tři body, snad nás to pošle psychicky výš,“ podotkl Kučera, který dodal, že fotbal je hodně o štěstí. „V prvních dvou domácích zápasech jsme ho rozhodně neměli. Teď jsme mu ale asi šli víc naproti. Doufám, že už to bude lepší,“ dodal trenér Králova Dvora, který před nedělním utkáním sáhl ke změně rozestavení. Cábelíci tentokrát hráli klasicky na čtyři obránce. „Vzhledem k tomu, že máme problémy s proměňováním šancí, tak samozřejmě takhle si vytvoříme méně šancí, ale soupeři toho také méně dovolíme. Asi k tomu budeme muset přejít,“ zmínil trenér Kučera.

Branky: 64. Vyhnal – 17. Novák M., 45. Fulín. Rozhodčí: Košan. ČK: 3:1. Poločas: 0:2. Diváci: 125.

Králův Dvůr: Čaba - Petr, Šilhavý, Bláha, Bureš – Kyklhorn, Sabou, Himl, Řehoř (70. Novák S.), Fulín (72. Tlustý), Novák (82. Juckem).

Ve středu čeká králodvorské fotbalisty utkání druhého kola Ondrášovka cupu, ve kterém přivítají třetiligové Kunice. „Chtěli bychom vyhrát a postoupit, aby sem přijel ligový mančaft. Dostat se do třetího kola, to už je celkem pozitivní pro fotbal v Králově Dvoře,“ uvedl trenér Kučera. Dodejme, že pokud cábelíci postoupí, s největší pravděpodobností přivítají prvoligovou Mladou Boleslav. Králodvorští ale zatím musí myslet na utkání s Kunicemi. „Chceme pozvat diváky a odčinit naše dva nepovedené domácí zápasy,“ uvedl trenér Miloslav Kučera, kterému je jasné, že utkání nebude procházkou růžovým sadem. „Kunice mají spoustu hráčů, kteří hrávali za Krč a mají velké zkušenosti se třetí ligou. Vím, že mančaft mají dobrý a zkušený, určitě nás nečeká nic lehkého,“ dodal trenér cábelíků. Výkop poháru je ve středu v 17 hodin.