Třetiligovým fotbalistům Králova Dvora se v přípravě střelecky daří. Ve čtvrtek se představili na půdě Rakovníku, kde vyhráli 5:1. Z dosavadních pěti přípravných utkání si cábelíci připsali čtvrté vítězství při celkovém skóre 25:8. „Pokud by se nám takto dařilo v soutěži, tak bych se vůbec nezlobil. Byla by to bomba, ale určitě to tak nebude, protože tam budou úplně jiní soupeři.,“ uvedl trenér Králova Dvora Miloslav Kučera.

Rakovník – Králův Dvůr 1:5

Zápas začal pro cábelíky šokem. „Byli jsme tak nepozorní, že jsme v první minutě inkasovali branku,“ uvedl trenér Kučera, který dodal, že chvilku trvalo, než se z tohoto šoku hráči vzpamatovali. Na gólovou střelu Isteníka odpověděli cábelíci ve 14. minutě. To Králodvorští vyrovnali, když se po přihrávce Fulína prosadil Trantina. Cábelíci poté pokračovali v náporu a v závěru prvního poločasu se dostali do vedení. Kyklhorn prostrčil uličkou míč na Fulína, který prostřelil brankáře Kuklu – 1:2. O přestávce trenér Kučera vystřídal řadu hráčů. „Vystřídali jsme sedm hráčů, přičemž šestka byla ročník 1990 a oni druhou půli vyhráli 3:0,“ uvedl trenér Kučera.

Domácí ve druhém poločase dokázali odolávat patnáct minut. „Rakovník v šedesáté minutě odešel fyzicky,“ poznamenal Kučera. V 61. minutě cábelíci zvýšili své vedení. Po pěkné kombinaci středem hřiště nedal Kváča brankáři Berovičovi šanci – 1:3. V 70. minutě to bylo už 1:4, o což se vlastním gólem postaral Vaidiš. Definitivní podobu dal výsledku o pět minut později po vyšachování domácí obrany Vejmelka. Králodvorští si tak připsali další vysoké vítězství.

Branky: 2. Isteník – 14. Tratina, 42. Fulín, 61. Kváča, 70. vlastní, 75. Vejmelka. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Asník.

SK Rakovník: Kukla (53. Berovič) – Krejčí, Fojtík, Vaidiš, John – Kedroň, Bláha, Isteník, Klasna – Kučera, Stuchl. Střídali: Lupák, Majer, Tvrz a Beneš.

Králův Dvůr: Vraštiak (45. Krejčí) – Petr (45. Minařík), Tlustý, Bláha T., Bureš (45. Dont) – Nejepsa (45. Paum), Kváča, Kyklhorn (45. Balšánek), Trantina (45. Pivarník) – Novák, Fulín (45. Vejmelka).

V sobotu od 17 hodin čeká králodvorské fotbalisty utkání prvního kola poháru ČMFS, nově pojmenovaného jako Ondrášovka cup. Cábelíci se představí na půdě Přední Kopaniny, která v uplynulé sezoně postoupila do divize. Přední Kopanina v přípravě zatím prohrála s divizní Velimí 0:1, dokázala ovšem porazit třetiligový Vyšehrad 2:0 a ve středu také Duklu Praha B 1:0.