„Hráli jsme poctivý fotbal, na tom jsme výkon postavili. A kluky můžu jenom pochválit,“ povídal Jiří Sabou.

Jeho tým nastoupil sice oslaben, když kromě Hájka postihly svalové problémy Krause a Dochtora a hrát nemohli ani nemocný Břížďala s Bicanem, ale nakonec to nevadilo.

Pomohl mu brzký gól Procházky, který pohodlně uklidil míč do prázdné klece poté, co Šlapák vyhrál osobní souboj a míč spoluhráč propíchl. „Martin mi říkal, že střílel, ale vyšlo to jako přihrávka. Procházka už to měl lehké a pro nás jen dobře, protože ten zápas byl o jednom gólu,“ popisoval Sabou rozhodující moment utkání.

V něm Královák vsadil na urputnou defenzivu a brejky. Zatímco v obraně si dál vedl výborně, po přestávce soupeř více útočil a otevíral okénka v obraně. Ty domácí bohužel nevyužili. „To jediné mě mrzí, protože jsme tam měli desetiminutovku, kdy těch šancí pojistit náskok bylo opravdu celkem dost. Jenže jsme je nezvládli a proto se museli klepat o výsledek do konce,“ říkal kouč Cábelíků.

Domažlice s výtečnými ofenzivními hráči v čele s Mužíkem zkoušel svoje štěstí až do poslední minuty. Ještě v té si domácí oddechli, protože po standardce míč zasvištěl těsně vedle tyčky. Teprve pak mohli domácí spustit vítězný rambajz. „Složitý a nesmírně těžký zápas, boj. A téhle výhry si ohromně ceníme. Podali jsme taktický výkon, měli potřebné štěstíčko a můžeme slavit,“ dodal Jiří Sabou, jehož tým k soupeři bodově dotáhl.

Králův Dvůr – Domažlice 1:0 (1:0). Branka: 13. Procházka. Rozhodčí: Martínek – Mrkáček. ŽK: Růžička, Procházka, Šlapák – Hejda. Diváků: 150.

Králův Dvůr: Krček – Bouček. Růžička, Soldát, Ježdík – Procházka (89. Černý), Matas, Balšánek, Eliáš – Hlinka (76. Zelenka), Šlapák (82. Bohánek).