KRÁLŮV DVŮR – PŘEVÝŠOV 0:2

Cábelíci začali hodně aktivně a hned po pár vteřinách musel brankář Ottmar vytáhnout proti střele Šilhana skvělý zákrok. Po chvilce měl další tutovku Kobler, který ale z malého vápna překopl branku. Po deseti minutách náporu zničehonic hosté udeřili. Rada místo odkopu trefil míčem Knoblocha a po následné teči Koiše balon skončil až za zády překvapeného Mokrohajského. Hosté pak na dvacet minut byli lepší, od 30. minuty ale opět začali Králodvorští útočit. Jenže Toporčákovi rána nesedla a Koblera vychytal brankář Ottmar. V závěru poločasu pak mohl hlavou navýšit vedení hostů Jedunov, mířil ale těsně vedle.

Po změně stran pak cábelíci spálili několik velkých šancí. Namátkou můžeme jmenovat Šilhavého nebo Paprčiaka. Od 62. minuty navíc Králův Dvůr hrál v početní výhodě, neboť za oplácení byl vyloučen Novák. „Jasná červená karta. Nám ale ani to, nepomůže. Jak jsem se pak po zápase dozvěděl, tak někteří naši hráči vůbec nevěděli, že hrajeme proti deseti," zmínil trenér Kučera. Cábelíci měli výraznou převahu, zahrávali řadu standardek, brankář Ottmar ovšem chytal výtečně. V závěru již domácí hráli vabank a hostům se povedl brejk. Blažej prošel přes tři hráče a střelou k tyči pojistil vedení Převýšova.

Králodvorští měli v zápase mnohem více šancí než soupeř, střelecky se ale neprosadili. „Gól bychom asi nedali do půlnoci. Musíme doufat, že se nám to podaří prolomit," uvedl trenér cábelíků Miloslav Kučera, který byl spokojen s výkonem urostlého útočníka Šilhana, jenž v útoku vyhrál řadu soubojů. „Přesně tohle jsem čekal, to jsem chtěl. To nám chybělo. Měl i trochu střeleckou smůlu, věřím, že to v dalším zápase protrhne," doplnil trenér Kučera. Cábelíky teď čeká poněkud netradiční program. Třetiligoví fotbalisté Králova Dvora si zahrají přátelské utkání s Nižborem. „A pak půjdeme všichni na večeři a popovídat si o tom," dodal trenér Kučera.

Branky: 11. vlastní, 86. Blažej. Rozhodčí: Pastyřík. Poločas: 0:1. ŽK: Toporčák – Černý. ČK: 62. Černý (P). Diváci: 250.

Králův Dvůr: Mokrohajský – Procházka, Šilhavý, Koiš, Rada (46. Hutta), Vybíral (36. Dochtor), Toporčák, Paprčiak, Kobler, Šilhan, Fulín.