„Utkání mělo docela tempo, na to, že to bylo po takové době. V úvodu jsme se snažili hrát aktivně a povedlo se nám i vstřelit branku. Asi tak od třicáté minuty už hrála spíše Sparta, ale přes některé možnosti jsme dokázali udržet poločasové vedení. Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako konec prvního. Sparta držela balón a my jsme se snažili hrát na brejky. Do konce utkání jsme dokázali udržet čisté konto, i přes některé šance domácích, při kterých nás podržel brankář,“ zhodnotil utkání stoper Králova Dvora Michal Hell.

Aktivní vstup domácích potvrdil v deváté minutě bojovný Kozák, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Skóre pak otevřeli Cábelíci. „V desáté minutě zápasu jsme si vytvořili tlak před vápnem soupeře, odkud ke mně přistrčil Bouček balón a já jsem přízemní střelou prostřelil gólmana,“ popsal gól Daniel Krejdl.

Penalta před koncem

Domácí celek byl nadále aktivní, ale obrana hostů i s brankářem Tomanem odolávala. Dvacet minut před koncem byl ve vápně hostů zatažen za dres Kozák a sudí nařídil pokutový kop. „Situace před penaltou mi přišla jako klasický souboj tělo na tělo. Jediné, co mohlo rozhodnout pro penaltu, bylo to, že útočník byl o něco blíže k naší brance a po souboji odpadl. Za mě docela sporný moment. V této situaci však korunoval svůj debut Dan Toman a penaltu zneškodnil,“ řekl Hell. Ten po chvíli rozhodl o výhře svého týmu. „Gól padl po rohovém kopu hlavou na zadní tyči,“ popsal branku její autor.

„Těžké utkání to určitě bylo, do zápasu jsme šli po dvou trénincích na hřišti. Na Spartě bylo vidět, že už nějaký ten týden trénují hlavně po fyzické stránce,“ dodal Jaromír Šilhan, který dodal: „Hodnocení zápasu je pozitivní, ale nějak extra bych vítězství nepřeceňoval.“

FOTBALOVÉ VÝSLEDKY
Sparta Praha B - Králův Dvůr 0:2 (0:1)
Branky: 10. Krejdl, 75. Hell. FK Králův Dvůr: Toman, Blažek, Novák, Hell, Zelenka, Bouček, Kilian, Šebek, Beňo, Osvald, Krejdl, střídali Kůžel, Petrouš, Bíba, Krejča, Podroužek, Kovařík.
ČLU Beroun – Hřebeč 3:3
Branky domácích: Lhotka 3. ČLU Beroun: Šebek, Pelikán, Břížďala, Počta, Vopěnka, Bednárik, Pipiška, Lacina, Sklenář, Lhotka, Krůta.
Hořovice A – Hořovice B 5:2
Branky: Mareš 3, Mach, Balvín – Bělohlávek 2.