Králův Dvůr – Žebrák 7:0

Králodvorští pojali utkání tréninkově. „Zkoušeli jsme vše, co se dá, protože jsme strašně zklamaní po domácí prohře a hlavně jsme zklamaní z našeho výkonu,“ uvedl trenér Králova Dvora Miloslav Kučera. Na hřišti se protočili všichni domácí hráči. „Hrály vlastně dvě jedenáctky,“ dodal Kučera.
Králodvorští se s Žebrákem střetávají v přípravě pravidelně. Zatímco Králův Dvůr si proti snaživému soupeři může vyzkoušet různé herní varianty a hráči si mohou zvednout střelecké sebevědomí, družstvo Žebráku tato střetnutí vítá, neboť mladí fotbalisté v něm získají řadu zkušeností. „Hráčům jsme chtěli zvednout sebevědomí. Uvidíme, jestli to k něčemu povede,“ poznamenal Kučera, který řeší nečekaný problém. „Máme teď vlastně jednoho útočníka, který je schopen hrát. V utkání jsme zkoušeli Kyklhorna a Juckema v útoku,“ zmínil trenér cábelíků, který musí také řešit koho postaví na kraje zálohy. Nejepsu se zatím nahradit nepovedlo a ani záskok za zraněného Petra se neosvědčil. „Zkoušeli jsme také udělat jinak strany, abychom hráli tu naší hru do stran, což jsme s Boleslaví vůbec nehráli,“ dodal trenér Kučera.

Trochu nepřehledně se nyní jeví situace ohledně zahraničních posil. Trenér Kučera počítal s Rafaelem do útoku, jenže situace se zkomplikovala. „Bylo to složité. On dříve hrál ve Švédsku a tady se mu to moc nelíbilo, takže jel tam,“ poznamenal trenér Králova Dvora. A jak se vyvíjí situace ohledně zahraničních hráčů? „Jeden Brazilec odjel do Švédska, ale je tu jiný Brazilec a dva ještě přijedou. Měli jsme tu Ghaňana z Hamburku. Zkoušíme, co se dá, ale zatím to není tak, jak jsme si to představovali,“ zmínil trenér cábelíků. Králodvorské fotbalisty čeká v neděli další mistrovské utkání, tentokrát se vypraví na půdu Plzně B, která v prvním kole prohrála v Chomutově vysoko 5:2.

Branky: Novák M. 3, Sabou 2, Kyklhorn, Šilhavý. Poločas: 2:0.