Králův Dvůr – Mladá Boleslav 0:3

Králodvorští fotbalisté začali proti kvalitnímu soupeři odvážně. Nepovedený Nejepsův centr skončil na břevně, od kterého se odrazil do zámezí, a Kyklhornovu střelu z dálky kryl Miller. Jenže pak se ukázala kvalita Mladé Boleslavi. Ve 4. minutě po faulu na Bořila kopl trestný kop Kúdela perfektně přes hráčskou zeď do levého horního rohu branky a Čába jen přihlížel – 0:1. Cábelíci se ještě ani nerozkoukali a bylo to 0:2. V 6. minutě Sylvestre parádní kolmicí do šestnáctky uvolnil rozběhnutého Bořila, jenž nezištně našel na malém vápně Tafata a ten pohodlně skóroval do odkryté branky – 0:2. Cábelíci sice bojovali, ale soupeř mohl do půle přidat další branky. Poláček ale nastřelil tyč, Bořila vychytal Čaba a poté neuspěl z hranice malého vápna ani Tafat.

V podobném duchu se hrál i druhý poločas. V 60. minutě Tuček vyrazil tvrdou střelu Sedláčka a o čtyři minuty později předvedl králodvorský brankář skvělý zákrok, kterým vytlačil z horního růžku branky povedenou bombu Mendyho. Cábelíci odolávali až do 75. minuty, kdy se prosadil křižnou střelou Karem – 0:3. Mladá Boleslav poté mohla přidat i další branky, ale buď hosté netrefili branku, nebo si vylámali zuby na výtečně chytajícím Tučkovi. Zápas tak skončil pro Králův Dvůr vcelku přijatelnou porážkou 0:3.

Další přípravné utkání čeká králodvorské fotbalisty ve středu, kdy se střetnou rezervou 1.FK Příbram.

Branky: 4. Kúdela, 6. Tafat, 75. Karem. Rozhodčí: Šedivka. Diváci: 50. Poločas: 0:2.

FK Mladá Boleslav: Miller – Kalina (46. Mendy), Rolko, Procházka, Hrdlička – Kúdela, Sylvestre (46. Sedláček), Opiela, Poláček – Bořil (64. Karem), Tafat (46. Chramosta).

FK Králův Dvůr: Čaba (46. Tuček) – Tlustý (46. Bláha), Šilhavý, Samek, Bureš – Frydrych (46. Petr), Kykl– horn, Kváča, Nejepsa – Vejmelka (46. Fulín), Novák (46. Kučera)