Domažlice – Kr. Dvůr 2:0

Fotbal, divize A

Úvod zápasu patřil domácím, několik náznaků šancí ale králodvorská obrana zneškodnila. Hosté zahrozili poprvé v 9. minutě, kdy Mleziva vytáhl střelu jednoho z útočníků na roh. V 17. minutě se dokázal uvolnit Mifek, následnou střelu Šota ovšem Mojžíš zlikvidoval. O deset minut později se pak dostal k zakončení hlavou domácí Tesař, ale na Mojžíše také nevyzrál.


Po půlhodině hry se ale domácí již radovali z vedoucí branky. To Šámal vysunul Šota, který z osmnácti metrů vystřelil a tentokrát gólmana Mojžíše již překonal – 1:0. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, střelu Fulína ale zlikvidoval výtečný Mleziva. nato musel Mleziva likvidovat jednu z mála střel, které na něj hosté v prvním poločase vyslali.

Po změně stran již měli více ze hry hosté, v zakončení se jim ale nedařilo. Před nabíhajícím Fulínem stačil domácí brankář míč před vápnem odkopnout a Klička v 60. minutě mířil zprava z osmnácti metrů vedle tyče domažlické branky. O čtyři minuty později hlavičkoval Mrština, brankář Mlezina byl ovšem připraven. V 67. minutě pak domácí gólman reflexivně vyrazil střílený centr Brože z pravé strany na roh. Hosté měli největší šanci v 68. minutě, kdy po chybě domácí obrany šel Spurný sám na brankáře Mlezivu, ale svoji tutovku zahodil.

I nadále byli cábelíci mnohem aktivnější, na skvěle chytajícího brankáře Mlezinu ale nedokázali najít recept. Postupně neuspěli v dobrých šancích Klička ani hlavičkující Dochtor. V 83. minutě pak předvedl Mleziva výborný zákrok, když vytlačil na roh Bláhovu střelu z hranice šestnáctky.

V závěru hosté otevřeli hru, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak v poslední minutě domácí Domažlice zvýšily na 2:0, když Janeček z hranice malého vápna nedal Mojžíšovi šanci – 2:0.

Branky: 35. Šot, 90. Janeček. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Benedikt. Diváků: 1620.

Domažlice: Mleziva – Strejc, Paul, Tesař, Vacek – Černý (64. Kotlan), Šámal, Mach, Bublík, Mifek – Šot (85. Janeček).

Králův Dvůr: Mojžíš – Petr, Podzemský, Vlček, Bláha – Klička, Brož, Mrština, Opl (61. Spurný) – Fulín (85.Saizkoff), Dochtor.