FK KRÁLŮV DVŮR – SK KLADNO 2:3 (0:1)

FK Králův Dvůr: Špicl, Petr, Hell, Novák (46. Hejda), Bouček, Dolák (46. Sedláček), Balšánek, Kraus, Procházka, Šebek, Kůžel.

Cábelíci vstupovali do utkání jako favorit, ale nepřesnosti v obranné fázi dokázal soupeř potrestat. „V druhém poločase jsme udělali v obraně celkem dost chyb, které se podepsaly na psychice mužstva a z toho pramenila i špatná organizace hry celkově,“ hledal příčiny porážky trenér Králova Dvora Tomáš Šilhavý. Jeho celek měl ale dostatek příležitostí na vstřelení více branek. „Myslím, že bylo na hráčích vidět, že chceme vyhrát kvůli celkovému umístění na turnaji, ale možná nám chyběl větší klid a trpělivost. A v neposlední řadě zkušenosti. Soupeř na rozdíl od nás ty kritické momenty zápasu zvládl ve svých hlavách lépe,“ řekl Šilhavý.

„Chtěli hrát fotbal, a to nám vyhovuje. Myslím, že jsme byli lepším týmem,“ uvedl asistent kladenského trenéra Tomáš Procházka. První branku Kladna vstřelil krásnou ránou z dvaceti metrů Kraus, na 2:1 upravil po pěkné kombinaci Šíma a rozhodující gól dal po samostatné akci Richter.

Dva góly Cábelíků vstřelil ve druhém poločase střídající Hejda. „První gól padl vlastně při mém prvním dotek s míčem, kdy Kuba Balšánek dostal míč na straně, všichni se nechali strhnout do vápna, já si odskočil, zavolal jsem na Kubu a ten mi to dal na vápno, kde jsem byl úplně sám, potom už jsem se jen snažil trefit branku a trošku se štěstím to skončilo až v síti,“ popsal Marek Hejda svůj první úspěch a přiblížil i ten druhý: „Znovu Kuba dostal míč na vápně, já si na něj zavolal, on mi to strčil mezi obránce, díky čemuž jsem se objevil už jen před gólmanem a potom už nebylo těžké to uklidit vedle něj.“

Králův Dvůr skončil v Praze na Meteoru celkově třetí. „Prohra nás určitě mrzí, protože pokud bychom sobotní zápas zvládli, mohli jsme celý turnaj vyhrát, ale přijdou důležitější zápasy,“ řekl Marek Hejda, který přidal vzkaz do kladenského týmu: „Mě osobně ale možná víc mrzí zranění kladenského gólmana, které jsem mu způsobil. Doufám, že bude brzo v pořádku.“ Čtvrthodiny před koncem se totiž potkala hlava mladého brankáře Vokouna s kopačkou soupeře, načež byl převezen do nemocnice. Diagnóza: lehký otřes mozku. Zbývající minuty tak při absenci nemocné jedničky Tesaře odchytal stoper Hanzlík a udržel čisté konto.

Za turnajem se ohlédl trenér Tomáš Šilhavý. „Co se týče obsazení, tak si myslím, že to byl zatím nejkvalitnější zimní turnaj. Výsledkově jsme turnaj zvládli velmi dobře, ale moc dobře víme, že vzhledem k soutěži tyto výsledky nic neznamenají,“ podotkl kouč Cábelíků, na jehož tým čeká generálka: „V sobotu jedeme do Loun, kde bychom rádi odehráli zápas na přírodní trávě.“