„I když jsou dva hráčinemocní, na první trénink přišli. Ještě to ale samozřejmě není konečné číslo,“ poznamenal trenér cábelíků. Oproti letní přípravě v Králově Dvoře nepočítají s tak širokým kádrem. „Je potřeba to trochu vytříbit. Asi to už nebudeme dělat tak, že budeme dávat šanci každému a pomalu některé jedince přemlouvat, aby hráli třetí ligu. Přistoupíme k tomu razantnějším způsobem,“ nastínil plány Kučera.

Jak již padla zmínka, trenér cábelíků nyní nemůže počítat s dvojicí hráčů. „Trantina má něco s kolenem a Nejepsa s kotníkem. U těchto kluků mě to mrzí. V tréninku jsou hodně poctiví, mají fotbal nade vše,“ uvedl Miloslav Kučera, který také přiblížil, závažnost zranění hráčů. „U obou to vypadá minimálně na čtrnáct dní nebo tři neděle. Je to dost, ale nedá se nic dělat,“ podotkl Kučera, který věří, že tréninkové manko hráčům příliš neublíží. „Oba jsou na tom kondičně velice dobře, asi jim to neuškodí, ale mrzí mě, že tu nejsou,“ dodal trenér Králova Dvora.

Veselý odešel do Vlašimi

Kádr cábelíků zatím hlásí jedinou změnu. „Odešel akorát Michal Veselý do Vlašimi. Jinak zůstává vše při starém,“ prozradil Kučera, který nastínil i další plány ohledně posilování. „Během ledna se asi nebudeme snažit o získání hráčů, tedy kromě brankáře. Počkáme si do února, kdy budou ligové mančafty uzavírat soupisky. Podle toho se zařídíme,“ uvedl trenér cábelíků.

V druhé polovině minulé sezony podával ve středu králodvorské obrany skvělé výkony obránce Gabriel. Po sezoně chtěl v Králově Dvoře pokračovat, jenže Slavie, ve které měl hráč platnou smlouvu, za něj požadovala přemrštěnou částku. V průběhu podzimu se mluvilo o tom, že kvalitnímu stoperovi končí v zimě ve Slavii smlouva a od jara bude moct hrát opět za cábelíky. Vše je ale nakonec jinak. „Gabriel je v ligovém kádru Trnavy, což mu ze srdce přeju. Je to velmi dobrý fotbalista a dobrý kluk. I když bych ho v mančaftu chtěl mít, budu mu držet palce, aby mu to vyšlo,“ poznamenal trenér Králova Dvora.

Cábelíky čekají hned dvě soustředění

Většinu ledna budou cábelíci trénovat na domácí půdě. „Teď budeme tři neděle trénovat v Králově Dvoře. Pak pojedeme na čtyři dny někam na hory na soustředění a vypadá to, že během února bychom ještě jeli na týdenní herní soustředění do Luhačovic,“ prozradil trenér Kučera. Soustředění v Luhačovicích cábelíci absolvovali i před rokem a nemohli si jej vynachválit. „Tam je to výborné, jezdí tam i ligové mančafty. Ve všem nám tam vyjdou vstříc,“ podotkl trenér Kučera. Kromě tréninků a soustředění čeká cábelíky také dohromady dvanáct přípravných zápas s atraktivními soupeři. „Budeme hrát turnaj na Vyšehradě, plus mezi to jsme domluvili nějaké přátelské zápasy. Začínáme v neděli s Mostem, pak tam máme Plzeň B a Spartu B. Myslím, že máme samé dobré soupeře, takže to určitě bude fajn,“ dodal trenér cábelíků Kučera. Dodejme, že první mistrovské utkání čeká králodvorské fotbalisty 13. března na půdě Mladé Boleslavi B.

Přípravné zápasy FK Králův Dvůr

10.1. – 11.00 – Králův Dvůr – Baník Most A ⋌(UMT Radotín)

16.1. – 11.00 – Kr. Dvůr – Sparta Praha B⋌ (UMT Strahov)

20.1. – 16.00 – Plzeň A/B – Králův Dvůr⋌(Plzeň Luční)

23.1. – 12.00 – Králův Dvůr – Karl. Vary ⋌(UMT Vyšehrad)

30.1. – 14.00 – Ml. Boleslav B – Kr. Dvůr ⋌(UMT Vyšehrad)

 3.2. – ??.?? – Příbram B – Králův Dvůr ⋌(UMT Příbram)

 6.2. – 10.00 – SK Kladno B – Králův Dvůr ⋌(UMT Vyšehrad)

13.2. – 14.00 – Králův Dvůr – FK Kunice ⋌(UMT Vyšehrad)

17.2. – 18.00 – Meteor Praha – Králův Dvůr ⋌(UMT Meteor)

20.2. – 14.00 – Králův Dvůr – Žižkov B⋌(UMT Vyšehrad)

27./28.2. – ? – zápasy o umístění⋌ (UMT Vyšehrad)

6.3. – 14.30 – Domažlice – Králův Dvůr ⋌(UMT Domažlice)