Jedenadvacetiletý Rosťa Nejepsa hrál v dresu cábelíků v posledních dvou sezonách, ve kterých patřil k oporám celku. Králodvorští fotbalisté se informaci o úmrtí bývalého spoluhráče dozvěděli ve středu. „Tu zprávu přijali s obrovským údivem a někteří ani neskrývali slzy, protože Rosťa byl výborný parťák a kamarád, který to tady v Králově Dvoře miloval. Byl strašně oblíbený,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera.

Šikovný záložník Rosťa Nejepsa ukončil své působení v Králově Dvoře na konci minulé sezony, kdy zamířil do druholigového Sezimova Ústí. Často ale jezdil na zápasy cábelíků i v letošní sezoně, aby viděl, jak si bývalí spoluhráči vedou. „Jak mohl, tak přijel. Táhlo ho to sem. Zasáhlo nás to všechny,“ uvedl trenér cábelíků. Podle zákulisních informací nebyl vyloučen ani návrat Nejepsy do Králova Dvora. „Je to pár dní, kdy jsem se s ním bavil. Říkal, že by se nejraději vrátil. Bavili jsme se o tom, že by se v zimě vrátil k nám,“ naznačil Kučera, který zmínil, že v porovnání s touto tragédií jsou fotbalové problémy banalitami.
Králodvorští připravují na nedělní zápas, ve kterém hostí Karlovy Vary, důstojné rozloučení s hráčem. Kromě minuty ticha nastoupí cábelíci s černou páskou. „Kluci chystají i trička s fotkou. Rádi bychom se důstojně rozloučili, ale raději bychom byli, kdyby tu byl s námi,“ poznamenal trenér Kučera, kterému je jasné, že smutná zpráva se může projevit i v samotném utkání. „Hraje se jen o body, tady jde o něco jiného. Kluci budou chtít samozřejmě vyhrát. Ale jestli bude zápas 3:0, nebo 0:3 je v tomto kontextu vlastně bezvýznamné,“ má jasno trenér Kučera.