STRAKONICE – KRÁLŮV DVŮR 1:2

První čtvrthodina byla vyrovnaná, jenže pak domácí se domácí zničeho nic dostali do vedení. „Branku jsme dostali z ničeho," zmínil Kučera. Králodvorským se ovšem po pár minutách podařilo vyrovnat. Kobler našel v šestnáctce Šilhana, který zaznamenal premiérovou trefu v dresu cábelíků. „Ukázal, proč jsme ho vzali. I z těžké pozice dal gól," doplnil trenér Kučera. Po chvíli mohli hosté dokonce jít do vedení, tísněný Parpčiak ovšem nastřelil břevno. „Udělal to dobře, byla to trochu smůla," podotkl Kučera.

Po deseti minutách druhé půle pak Králův Dvůr šel do vedení. Dochtor si při rychlém protiútoku narazil s Huttou, v šestnáctce se zbavil obránce a v momentě, kdy všichni čekali, že bude přihrávat, propasíroval míč do sítě. „To je Petr Dochtor. Střídá chodecké závody s fotbalovou genialitou," zmínil trenér cábelíků. Za stavu 1:2 se domácí fotbalisté začali více tlačit do útoku. „Začali jsme se strachovat o výsledek a domácí šli do tlaku. Ale až na pár závarů jsme je do šance nepustili," poznamenal Miloslav Kučera. Cábelíci nakonec vedení udrželi a poprvé v sezoně tak mohli slavit vítězství.

V dresu Králova Dvora se objevila další nová tvář. Cábelíci získali z Příbrami obránce Jana Kvídu. „Nechci chválit den před večerem, ale myslím si, že jsme udělali velmi kvalitního obránce. Náš tým velmi zkvalitnil. Zahrál opravdu dobře," uvedl na adresu posily trenér Kučera. Další zápas čeká králodvorské fotbalisty již ve středu, kdy vyrazí až do Třebíče. Zde je čeká domácí divizní celek, se kterým se cábelíci poperou o postup do osmifinále poháru České Pošty.

Branky: 18. Novák – 21. Šilhan, 55. Dochtor. Rozhodčí: Grimm. ŽK: 0:2 (Fulín, Vybíral). Diváků: 143. Poločas: 1:1.

Králův Dvůr: Mokrohajský – Procházka, Šilhavý, Kvída – Dochtor, Fulín (80. Veinlich), Sabou (31. Hutta), Kobler, Vybíral (86. Toporčák) – Šilhan, Paprčiak.