Hostomice - Cerhovice 1:3

V prvním poločase se hrál vcelku vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Když už se některý z hráčů dostal do zakončení, netrefil branku. Na první šanci se tak čekalo až do 28. minuty, kdy domácí Hadraba hlavou poslal míč do břevna. V závěru poločasu pak mohl tentýž hráč poslat Hostomice do vedení. Proti jeho výstavní hlavičce ovšem brankář Kubíček vytáhl zákrok z říše snů.

Druhá půle nabídla mnohem více zajímavých situací. Domácí začali hodně chybovat a Cerhovičtí nekompromisně trestali. Hned v 50. minutě se hosté dostali do vedení, když nedůrazu obránce využil Kára a jeho parádní střela z hranice vápna se od břevna odrazila do sítě - 0:1. Neuplynulo ani pět minut a Bohuněk musel lovit míč ze své branky podruhé. Pichlík ideálně vysunul Mojžíše, který udělal kličku vybíhajícímu brankáři a poslal míč do prázdné branky - 0:2. Domácí byli jak opaření a deset minut jim trvalo, než se z šoku oklepali. V 68. minutě mohl snížit Hadraba, Kubíček si ale s jeho tvrdou střelou poradil. S postupem času začali domácí čím dál více otevírat hru, čehož mohli využít Mojžíš s Károu. Prvně jmenovaný udělal kličku brankáři, před prázdnou brankou jej ale domácí obrana čistě odzbrojila a s následnou střelou Káry si Bohuněk poradil. Vzápětí mohli domácí snížit, po pěkné kombinační akci ovšem Kuba V. nechal vyniknout cerhovického gólmana. A tak udeřili opět hosté. Po akci Jandy nejprve pálil Pichlík, jehož projektil domácí brankář dokázal ještě vyrazit, na dorážku volného Mojžíše ale byl krátký - 0:3. Od tohoto momentu se hosté stáhli do obrany a ve zbytku utkání měly Hostomice výraznou převahu. Jenže přes obranný val Cerhovic se nedokázali dostat. A když už domácí vystřelili a trefili branku, narazili na bezchybného Kubíčka. V 75. minutě se brankář Cerhovic vytáhl při střele Václava Kuby, když míč mířící do šibenice parádní robinzonádou vyškrábl na roh. Podobný scénář byl k vidění i o pár minut později. Tentokrát Martin Kačírek z trestného kopu obstřelil zeď, cerhovický brankář ale opět čaroval. Hostomice se dočkaly snížení až v 83. minutě, kdy Václav Kuba proměnil pokutový kop - 1:3. V samém závěru pak mohl ještě zdramatizovat zápas Aleš Bábíček, Kubíček byl ale u tyče včas. Cerhovice si tak nakonec zaslouženě odvezly tři body.

Branky: 83. Kuba V. z pen. - 50. Kára, 55. a 71. Mojžíš. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: Lenkvík, Bábíček A., Vyskočil, Kuba J. - Janda, Kára, Krumphanzl, Procházka. Diváci: 150. Poločas: 0:0.

Hostomice: Bohuněk - Bábíček J. (62. Vyskočil), Budil, Kuba J., Maršálek (73. Koryta), Lenkvík, Kuba V., Kačírek Martin, Kačírek Michal, Bábíček A., Hadraba (70. Lisý V.).

Cerhovice: Kubíček - Mácha, Mojžíš (79. Ječmen), Grund, Pichlík, Kára, Kalivoda, Krumphanzl, Huml, Janda (90. Hnízdil), Procházka A. (63. Procházka D.).