„Jmenovaný umožnil neoprávněné nastoupení hráčů a neumožnil kontrolu totožnosti hráčů nastoupených k utkání,“ píše ve vyjádření disciplinární komise.

A přidává ještě trest pro klub, který se podle ní dopustil úmyslného podvodu v informačním systému FAČR (zaregistrování tří hráčů s falešnými údaji). Za to zaplatí 50 tisíc korun!

Ke konfrontaci vyzval při zápase Švermov/Brandýsek Zákolany Ivana Nováka předseda OFS Kladno a šéf komise rozhodčích SKFS Petr Blažej, který měl informace, že trenér využívá pro utkání krajského přeboru žáků nejen hráče Zákolan, ale také Tuchlovic (a možná i dalších).

Novák operoval tím, že nemá (u klubu Fotbal Zákolany z.s.) dispoziční právo, ale disciplinární komise ho neušetřila.

Sám Ivan Novák záležitost komentovat nechtěl. „Zatím to komentovat nebudeme, určitě se ale odvoláme,“ řekl Deníku bývalý šéftrenér mládeže OFS Kladno.

Chtěl ještě doplnit, že šest žáků ze Zákolan bylo pozváno na středeční meziokresní turnaj mládeže do Švermova. „Aby se vědělo, že i my vychováváme hráče, kteří patří k nejlepším. Mám z toho radost,“ dodal Ivan Novák.

Případ každopádně ještě nekončí. Ať už se odvolá potrestaná strana, ale také je pravděpodobné řízení u etické komise fotbalové asociace ČR. Pokud by Novákovi či jeho spolupracovníkům vinu prokázala, hrozí jim vyloučení z FAČR.

Ilustrační foto.
Maradona z B-třídy vyvázl bez trestu. Pomohlo video