Ačkoliv sám Knotek viděl před volbou své šance na zvolení v poměru 50:50, zprávy z fotbalového zákulisí mluvily naprosto jasnou řečí. A to ve prospěch Knotka. Delegáti klubů z berounského okresu nakonec zvolily Jana Knotka naprostou většinou hlasů novým předsedou. A poměr hlasů? Jan Knotek porazil Pavla Bidšovského 48:2!

A jak reagoval nový předseda OFS Beroun bezprostředně po vyhlášení výsledků? „Vážení delegáti, já bych chtěl poděkovat za vaše hlasy. Nejen za mé zvolení, ale i za zvolení ostatních členů výkonného výboru. Počet hlasů je zejména pro mne zavazující. Doufám, že se mnou budete ty čtyři roky spokojeni. Budeme se snažit vyjít vám vstříc ve věcech, ve kterých jste byli nespokojení i ve změnách, hlavně v komunikaci vůči vám oddílům. Chtěl bych za dlouholetou práci pro okresní fotbalový svaz poděkovat Pavlu Bidšovskému,“ uvedl předseda Knotek. Více informací se dozvíte v následném rozhovoru s novým předsedou okresního fotbalového svazu.

Překvapilo Vás, že jste uspěl ve volbě předsedy okresního fotbalového svazu a jakým poměrem hlasů jste vyhrál?

Ten poměr byl překvapující, nečekal jsem, že bude takto velký.

Co Vás vůbec vedlo k tomu kandidovat na předsedu okresního fotbalového svazu?

Přišli za mnou některé oddíly nebo i někteří činovníci v okrese, kteří byli nespokojení se stavem Pavla Bidšovského, protože Pavel byl do určité doby pracovně mimo republiku. On vlastně přijížděl jednou za čtrnáct dní na víkend. Oni z toho měli pocit, že se plně nevěnuje své funkci. Oslovili mě, jestli bych nechtěl kandidovat na předsedu fotbalového svazu. Já jsem o tom chvíli přemýšlel, protože Pavel je můj kamarád, jsme de facto z jednoho oddílu. Bylo to těžké rozhodování, nakonec jsem kývl. Přece jen jsem také cítil, že to asi není ono. Řekl jsem, že to zkusím a uvidíme, jak to dopadne. A dopadlo to takto.

Celý rozhovor s Janem Knotkem najdete v tištěném vydání Berounského deníku ve čtvrtek 17. února 2011.