Letošní turnaj se neuskutečnil ve dvou dnech, jak tomu bylo v předešlých ročnících, nýbrž pouze v jednom a za účasti pouze tří mužstev. Pořadatelům se nepodařilo sehnat náhradu za chybějící Červený Újezd. Nicméně i tak měl turnaj svou kvalitu a napětí do posledního zápasu.

Tentokrát se štěstí usmálo konečně na domácí mužstvo SK Chyňava. Ke kvalitě turnaje rozhodně přispěla i rozhodcovská trojice ve složení Martin Červenka, Miroslav Kareš a Michal Franc, která si hned od úvodního hvizdu zjednala patřičnou autoritu a respekt u všech aktérů turnaje. Sice nepanovalo přímo fotbalové počasí, přesto si do ochozů zdejšího fotbalového stánku našlo cestu přes 150 zvědavých a natěšených diváků.

SK CHYŇAVA – SK BĚLEČ 5:0 (3:0)

branky Chyňavy: 3x Martin Husák, Robert Dóša, Daniel Steiner

Domácí mužstvo nenechalo nic náhodě a do prvního utkání vlítlo rovnýma nohama a hosty z kladenského okresu prakticky k ničemu nepustili. Navíc perfektní výkon podal mladý hráč Martin Husák, který zatížil konto hostí třemi pěknými brankami. Když k tomu ještě přičteme bezchybný výkon domácího gólmana Lukáše Drekslera a dalších hráčů pod taktovkou kapitána Daniela Steinera, nelze nic než smeknout. Hostující mužstvo mohlo být rádo, že obdrželo pouze pět branek, domácí řadu svých slibných gólových příležitostí nedotáhli do úspěšného zakončení.

V pětileté historii Memoriálu Josefa a Pavla Husákových v Chyňavě poprvé vyhrál domácí tým.Zdroj: SK Chyňava

SK NIŽBOR – SK BĚLEČ 4:2 (2:1)

branky: 2x Petr Boubín, Jan Rudovský, Ondřej Žemla – Vojtěch Mach, Jiří Hejda

Tento duel byl hodně vyrovnaný a napínavý do samotného závěru. Byla to tzv. přetahovaná, která nakonec dobře dopadla pro hráče Nižboru. Bělečským v závěru utkání rychle docházely síly a nedokázali eliminovat rychlé brejky Nižboru do otevřené obrany.

SK CHYŇAVA – SK NIŽBOR 6:1 (3:0)

branky: Martin Husák, Martin Kšír, Patrik Vlček, Jan Buncík, Luboš Jelínek, Marek Lhoták – Milan Chovančík

Poslední zápas turnaje byl hezkým vyvrcholením celého memoriálu. I když tomu výsledek nenasvědčuje, byl to tuhý boj o každý centimetr hřiště a hezké akce se střídaly na obou stranách. V domácím mužstvu opět zářil gólman Dreksler a bratři Steinerovi neustále zásobili útočné hroty Chyňavy přesnými přihrávkami a pasy. Nakonec z toho byl výsledek takový, jaký je. Domácí mužstvo mělo přeci jenom větší touhu po vítězství a chtělo se ukázat v tom nejlepším světle kvalitní návštěvě tohoto turnaje. Závěr utkání to už byla přímo exhibice ze strany domácích.

Po skončení posledního utkání se ujal slova předseda klubu Zdeněk Steiner, který nešetřil chválou nad organizací turnaje a výkony všech zúčastněných mužstev. Poděkoval všem aktérům turnaje jménem Josefa, Pavla a Petra Husákových, kteří tento memoriál sponzorují. Byly vyhlášeny výsledky turnaje, předány hodnotné ceny jednotlivým mužstvům a rozhodčím a celý turnaj byl oficiálně ukončen. Vítězem turnaje se po zásluze stalo domácí mužstvo SK Chyňava.

Zdeněk Steiner