FAČR rozhodla o zrušení amatérských soutěží bez postupů a sestupů. Jak jste rozhodnutí přijali ve vašem klubu?
S rozpaky. Pořád jsme doufali, že se soutěže rozjedou a věřili slovům předsedy OFS Jana Knotka, který v rozhovoru přislíbil, že udělá vše pro to, aby se soutěže dohrály. Bohužel na jeho slova nedošlo a zasáhla FAČR.

Udržujete své hráče nějak v kondici a tréninku?
Podle sdělení trenéra Zdeňka Hrubého má každý hráč svůj individuální trénink. Pochopitelně by každý z hráčů uvítal společný trénink, leč na základě opatření v boji proti šíření nového typu koronaviru toto není možné. Každý den při pohledu z mého okna vidím naše dva až tři hráče, jak udržují svou fyzičku během do lesa nebo jízdou na kole.

Jak se staráte o hřiště, když se fotbal nehraje?
U nás máme výhodu, poněvadž hřiště patří naší obci, tak se o něj pečlivě stará smluvní firma Stavby-Zahrady našeho bývalého hráče Petra Nováka. I když se nehraje, tak na hřišti je určitě čilý ruch. Už se musí sekat tráva, jak na hřišti, tak i okolo něj. Zároveň se půda musela prohnojit a uvolnit po zimním spánku.

Udělali jste nějaké úpravy ve vašem areálu?
Vzhledem k tomu, že se množily kritické připomínky od našich sousedů z jednotlivých domů okolo hřiště, že jim létají míče do zahrádek a pustoší jejich úrodu, přijali jsme společně s obcí k rázná opatření: tam, kde jsou obytné domy, nainstalujeme vysokou ochrannou síť. Snad potom budou sousedi spokojeni. Ze zastupitelstva obce má odpovědnost za hřiště náš hráč Daniel Steiner, který se snaží hřiště zpřístupnit široké veřejnosti. V plánu je vybudování dětského hřiště.

Máte v plánu nějakou akci do konce července, byť třeba i nefotbalovou?
Určitě bychom rádi uskutečnili třetí ročník turnaje v malé kopané „Fernet-stock cup – NOVÁ ÉRA“. Každoročně se podílíme na pořádání Chyňavského duatlonu. Snad nám to všem vyjde.