Chyňavští zažili ještě před zápasem zajímavou zkušenost. „V pátek se k týmu připojil zkušený trenér Antonín Čáp (FK Pardubice – UEFA A licence), který v sobotu vedl tréninkovou jednotku a mužstvo do zápasu. Předvedl nám, jak vypadá trénink na vyšší úrovni a koučink v zápase,“ řekl člen základní jedenáctky Chyňavy Zdeněk Steiner mladší.

Samotné utkání proti Dolním Počernicím Chyňava zvládla v divokém poměru 6:4. „Utkání proti silnému soupeři mělo ukázat, jak se dokážeme vyrovnat s tím, že po většinu utkání budeme vyčkávat na naše šance. První poločas se odehrával spíše v režii Počernic, ale i tak se nám naskytla obrovská šance v podobě samostatného úniku v podání Martina Husáka, který na brankáře nevyzrál. Do vedení šel soupeř po krásné křídelní akci a kombinaci až do prázdné brány. V průběhu prvního poločasu nás také na brankové čáře zachránil Josef Husák od další pohromy, když blokoval obrovskou šanci Počernic. V samém závěru se nám naskytla možnost zahrávat trestný kop, který s přehledem proměnil Daniel Steiner a vyrovnal.,“ popsal dění první půle Steiner.

Chyňava se pak dostala do vedení 2:1 Husákem, jenže Dolní Počernice dokázaly otočit na 4:2. „Ukázalo se však, že se vyplatí hrát až do konce. Nejdříve snížil Jakub Čeřovský střelou z vápna, poté to byl opět Jakub Čeřovský, který s Martinem Husákem rozebrali obranu soupeře a zajistili vyrovnání. V 58. minutě se míč dostal na Radka Lepiče, a ten z malého vápna dostal naše mužstvo do vedení. Když už se zdálo, že bude konec, tak tu byla opět pohledná kombinace, na jejímž konci byl Daniel Steiner a uzavřel účet utkání na 6:4. Můžeme říct, že utkání splnilo účel a ukázalo možné varianty do jarních bojů. Velmi kvalitní výkon předvedl na hrotu bojující Martin Husák a stoper Luboš Jelínek, ale celé mužstvo si zaslouží pochvalu za přístup k utkání i k samotnému soustředění,“ dodal Zdeněk Steiner mladší.