HVOZDNICE – CERHOVICE 3:4

K utkání jeli hráči Unionu s cílem zahrát si dobrý fotbal, a to se jim povedlo. „Každé vítězství přinese určitou radost," věděl dobře trenér Vladislav Cibulka, který odkoučoval dramatický zápas. „Utkání ve Hvozdnici bylo trochu rušné, příležitost dostali kluci, kteří hrají méně a bylo to hodně znát, hlavně ze začátku," uvedl Cibulka, který dodal: „V začátku utkání jsme dostali soupeře pod tlak, ale po několika slibných šancích jsme inkasovali po brejku soupeře.

Po krátkém útlumu jsme opět soupeře přitlačili a začali jsme konečně proměňovat šance, trefil se Karel Franěk, po chvilce také Michal Mantlík. Soupeř se ale díky našim chybám dostával do dobrých šancí, jenže výborný výkon podal Míra Kubíček."

Cerhovice vedly o poločase 3:2 a chtěly zápas dovést do vítězného konce. Diváci se tedy měli na co těšit. „V druhé půli to byla hra opět nahoru dolů, i když jsme si v kabině řekli, že si pohlídáme soupeře od půlící čáry. Hvozdnice nás přitlačila a po jedné chybě přišel trest v podobě gólu," litoval Vladislav Cibulka, kterého ale potěšila další akce Unionu: „Naše chvíle přišla po rohu, kdy se trefil Roman Fulín, soupeř vyrovnal opět z rychlého přechodu, a to bylo od něho asi vše. Po kolmém pasu pak utekl celé obraně Lukáš Cibulka a proměnil na konečných 3:4. Poté jsme měli několik tutovek, které jsme neproměnili. Je to škoda, výsledek mohl být úplně jiný."

I přes neproměněné šance mohl být trenér spokojen. „Vítězství, jak jsem říkal, potěší vždycky, ale máme hodně co zlepšovat, hlavně ve hře dozadu," řekl Vladislav Cibulka, na němž jsme vyzvídali, co řešili po zápase: „Na dokopné jsme mluvili, kdo opustí a kdo zůstane v kádru, klukům jsem poděkoval a večer jsme to náležitě zapili."