HOŘOVICKO – PŘEŠTICE 3:0 (2:0)

Diváky zajímalo, jak se Hořovicko vypořádá se zápasovou absencí. Před utkáním zatleskali útočníkovi hostů Musovi Ansumovi, který na podzim hrál za Hořovicko. Druhý potlesk si vysloužil Jan Mojdl, kterému funkcionáři předali dárkový koš k narození dcery Lucie.

Fanoušci potleskem nešetřili. Po úvodním dobrém držení míče domácími to ale byli hosté, kteří zahrozili, ale Bébr byl na místě. Přežití velké šance hostů bylo pro další průběh utkání rozhodující. „Určitě ano, kdybychom inkasovali, tak by to bylo vše jinak, ale gólman nás podržel,“ má jasno obránce domácích Daniel Klimeš.

Právě on svedl těžký a důležitý duel s Ansumou před prvním gólem domácích, kdy ho na půlce ubránil při rodícím se brejku a navíc vykouzlil nádhernou gólovou přihrávku, kterou Doležal využil. „Musa Ansuma je hodně silový hráč, těžko se odstavuje od balónu, ale se štěstím jsem mu ho sebral a nahrál Dolimu,“ uvedl Daniel Klimeš.

Po chvíli přidal druhý gól po Borkovcově rohu nekompromisně hlavou Patrik Berger. Hosty to však nepoložilo a snažili se o změnu stavu. Ansuma však střílel vedle a Bébr střelu směřující na zadní tyč, při které už se hosté radovali, stačil vytěsnit. Na druhé straně se také jiskřilo a diváci se dočkali i třetího gólu.

U jeho zrodu byl opět Klimeš, který odebral míč bekovi hostů, našel Mojdla, jenž předložil lahůdku pro Kulhánka. „Myslím, že rychlý jsem byl vždy,“ směje se Klimeš a skromně dodává: „Viděl jsem Mojdyho v náběhu, tak jsem mu nahrál.“

V závěru měl ještě velkou šanci Bělohlávek, který využil chybu hostů, jeho nahrávka nebyla ale zužitkována. Vítězství je pro Hořovicko povzbudivé, teď na něho čekají další zápasy, které mohou vynést tým ze sestupové oblasti. „Výhra je pro nás velkou motivací do dalších kol. Musíme ale dál trénovat, protože jak říká trenér: Samo to nepřijde,“ řekl Daniel Klimeš.