Komárov se ale brzy ujal vedení zásluhou Alexe Vodičky. „Chtěli jsme být aktivní od začátku, věděli jsme, že ještě neprohráli ani jeden zápas. Na druhou stranu jsme věděli i to, že zas tak dobrý jejich tým není. Hrají stejnou soutěž, jsou to lidi jako my, a hlavně věřili jsme si jako tým, že můžeme porazit každého, a to se potvrdilo. Začátek zápasu nám vyšel na jedničku,“ řekl brankář Komárova David Grunt.

POMOHL JIM SKVĚLÝ VSTUP DO UTKÁNÍ


Hřebeč měla v prvním poločase doslova průvan v obraně, čehož Komárov využil k dosažení dvou branek Novým a Zítkem. Diváci se i přes vedení 3:0 často zlobili na rozhodčího Dohnala, který evidentně byl na Komárov přísnější. „Je to jasné, Hřebeč hraje každý zápas doma a ještě ve více lidech,“ zlobil se jeden z diváků. Měl pravdu, chvíli před půlí vyloučil po druhé žluté sudí Pužíka. Nutno podotknout, že drobný kontakt při úniku hráče Hřebče tam byl, navíc přišel teatrální pád a stoper domácích šel pod sprchy. 


„Bylo to za stavu 3:0 a cca tři minuty do půle. První myšlenka byla hlavně chytit daný přímý kop, aby jsme do půle udrželi tento výsledek. Bylo jasné, že druhá půle bude hlavně o bránění, ale náš tým znám a věřil jsem, že to dokážeme udržet. Hlavní bylo nezalézt a být co nejvíce, jak to půjde, na míči,“ uvedl Grunt.

Ilustrační foto
Hořovicko skolilo karlovarského lídra


Gólman i jeho spoluhráči přes snahu Hřebče, ke které se přidal i sudí, ve svém nasazení nepolevili. To, jak vedl utkání rozhodčí Dohnal, svědčí dva příklady. Po odpískaném ofsajdu hosté rozehrávali tak, že si přihráli na pět až deset metrů, při každém kontaktu sudí pískal faul, a tak se Hřebeč propracovala až k trestnému kopu. Leč neúspěšně. 


Ve druhé půli vysvobodil sudí stopera hostů Pinkase. Ten obdržel za ostrý zákrok ve 22. minutě žlutou kartu, v průběhu první půle stačil nakopnout jednoho z diváků stojících za zábradlím a vrchol přišel ve druhé půli. Domácí Zítek využil Pinkasova zaváhání, stoper hostů jej zastavil vytrčeným kolenem. Červená pro Pinkase? Ne. Žlutá pro Zítka a přímý kop proti domácím. „Očekávali jsme, že nám sudí nebudou přát. Už po minulém kole jsme viděli ze statistik, co se dělo na zápase Hřebeč – Libušín jsme věděli, že toto se může a bude dít.

Pomezní rozhodčí byli spravedliví, jediný, kdo nám nepřál, byl hlavní, podle mého. Důležité bylo ale udržet koncentraci a nenechat se zbytečně znovu vyloučit,“ věděl David Grunt.

Ilustrační foto
Úrodu před divočáky místy uchránily hlídky


Ten předvedl hodně důležitý zákrok, když vyšťouchl míč na břevno. „Hráli jsme hlavně jako tým, tudíž i já jsem chtěl týmu co nejvíce pomoct a jsem rád, že jsem takto mohl. Tento zákrok se mi povedl, to ano, bylo by to ještě hodně složité, kdyby padl gól a soupeř snížil na 3:2 během pěti minut. A ještě zbývalo patnáct minut do konce. Hlavní zásluhu na vítězství má ale celý tým,“ zůstal nad věcí brankář Komárova.


I přes Faktorovo snížení zůstaly tři body v Komárově. „Vítězství se moc neslavilo, byl to jen další zápas z probíhající sezony. Slavit se bude až po sezoně, když se nám povede nějak skvěle umístit v tabulce. Důvěru v náš tým mám a věřím, že se nám to povede,“ dodal David Grunt.

DAŘILO SE I UNIONU


Důležitý zápas odehrály i Cerhovice. Ty se díky výhře nad Vestcem 3:2 prodraly na třinácté místo stejné soutěže.
Na úvodní zásah Cibulky hosté dvakrát odpověděli Štumpfem, ale pak se trefili Zemánek s Fulínem a Cerhovice si připsaly tři důležité body.