V penaltovém rozstřelu se zaskvěl bývalý brankář zelenobílých Lukáš Dreksler, který zneškodnil tři penalty a měl hlavní zásluhu, že se Hýskov těšil z bodu navíc. Přesto hosté odjížděli s pocitem křivdy, že jim rozhodčí upřeli v 80. minutě regulérní branku.


Hýskov byl v utkání mírným favoritem, ale derby je derby. Loděnice sice zahájila utkání aktivně, ale domácí udeřili hned z prvního útoku, ofsajdová past hostí sklapla naprázdno, Roman Lukeš zatáhl míč po levé straně, Petráš před vybíhajícím Koubou posunul míč doprava a Michal Novák jej poslal do prázdné branky.


„Náš tým však pokračoval dále aktivně a už o dvě minuty stačil domácí obránce zablokovat na poslední chvíli na rohu brankového území střelu Herejta. Za chvíli zaskočil domácího brankáře přímo z rohu Antonín Novák, Dreksler míč neudržel, ale následný závar nakonec Hýskov vyřešil odkopem do bezpečí,“ litoval vedoucí týmu hostů Jiří Gall.


Loděnice se však radovala brzy. Unikajícího Herejta zastavili domácí za cenu faulu několik metrů před pokutovým územím. K zahrávání přímého se postavil Antonín Novák a střelou roku vyhnal pavouky z levé šibenice, Dreksler neměl nárok. 


O chvíli později zatáhl míč po levé straně Majer, našel Herejta, který hledal Nováka neúspěšně na zadní tyči. „Střelec první branky postupoval sám na brankáře, který jeho střelu vyrazil, dorážku Pospíšila ale obránce stačil zablokovat.,“ držel se za hlavu Gall. 


Blýskalo se i na druhé straně, kdy po dlouhých míčích za obranu se dostal ke třem zakončením Michal Novák, ale ani jednou netrefil prostor branky. 
Loděnice pak dostala druhou nabídku pro osamoceného hráče, když sám na brankáře běžel Pospíšil, L. Dreksler jeho pokus vytáhl na roh. „Úvodní čtvrthodina přinesla na postupně se zhoršujícím terénu především boj mezi šestnáctkami, pokusy o střelbu byly většinou zablokovány, nepřesnosti ve finální části bránily vzniku brankových příležitostí. Pokusy našeho Herejta a hýskovského Matějky z trestných kopů nebyly úspěšné,“ popsal začátek druhého dějství Jiří Gall.


Pak se děly věci. Hostům neklapala ofsajdová past, pročež se dost zlobili, ale Matějkův nájezd Kouba zneškodnil a Michal Novák netrefil branku. Na druhé straně zastavilo dalekonosnou střelu Mráze břevno domácí branky. 


Zelenobílé rozlítila situace z 80. minuty. „Po centru z pravé strany se dostal k míči Herejt, zbavil se obránce a prostřelil brankáře. Radost nám vzápětí zkazil zdvižený praporek asistenta, přičemž v ofsajdové pozici byl dvacet metrů vzdálený Novák,“ zlobili se Jiří Gall, který dodal: „Jak to bývá, tak hned z protiútoku udeřili černí. Rychlý protiútok táhl Peclinovský, couvající Kovač na hranici pokutového území uklouzl, domácí hráč před Koubou posunul míč doleva a Roman Lukeš z těžkého úhlu a přes snahu Frydrycha dostal míč do sítě.“


Jenže hosté nerezignovali a odměnou jim bylo další vyrovnání. V 86. minutě sice Šolc ve skluzu ještě míč do branky neprotlačil, domácí brankář vytlačil míč na roh. Z následného rohu poslal A. Novák míč na zadní tyč a Herejt hlavou zajistil dělbu bodů – 2:2.


O osudu zápasu znovu musel rozhodnout penaltový rozstřel. „Po základní sérii to bylo 4:4. Když za domácí celek neproměnil ve třetí sérii Matějka, za hosty ve čtvrté sérii Petráček. V osmé sérii vyhrál bratrský souboj Drekslerů Lukáš nad Tomášem, střelu Davida Lukeše zastavilo břevno. Rozhodnutí přinesla devátá série. Zatímco Dreksler si poradil se střelou Vyskočila, Fiala nedal Koubovi šanci a rozhodl o dvou bodech pro svůj celek. Zisk dvaceti bodů a umístění ve středu tabulky znamená klidnější zimu než před rokem a odpovídá možnostem současného kádru,“ uvedl vedoucí Loděnice Jiří Gall.