Fotbalistům Žebráku se na půdě předposledních Vonoklas nedařilo.

Vonoklasy – Žebrák 4:1

Fotbal, I.B třída, sk. E

Hosté začali aktivně a brzy mohli jít do vedení. Nesnídal ale trefil břevno a Kára branku těsně minul. Poté se ke slovu dostali domácí, kteří třemi brankami ještě v prvním poločase rozhodli o svém vítězství. Po změně stran se sice Žebrák snažil vrátit do zápasu, dokázal ale zkorigovat jen Barborkou na 3:1. Domácí poté ale čtvrtou brankou definitivně pojistili své vedení. „Moji svěřenci podali velmi slabý výkon. Jsem velmi zklamán. V sobotu to musíme napravit,“ uvedl trenér Žebráku Nesnídal.

Žebrák: Ťažký – Lehocký, Jirovský, Roztočil, Nesnídal L., Kára, Knop, Draxler, Kebrle, Kuška, Barborka. Střídal: Pajer. ⋌(sa)

K dalšímu utkání jelo mužstvo Hostomic na půdu nováčka do Letů.

Lety – Hostomice 3:2

Úvod utkání patřil domácím, kteří si nedělali starosti s kombinací a všechny míče směřovali na urostlé útočníky Zdenovce a Pláničku. První útok domácích ve 2. minutě odvrátili hosté na roh. Po jeho zahrání se centr dostal do pokutového území, kde našel úplně volného Kratochvíla, pro kterého nebylo problémem skórovat – 1:0. Tento gól domácí nabudil. S vypětím všech sil přečkali hosté úvodní nápor a začali postupně přebírat iniciativu. Akce hosté vedli hlavně po pravé straně, kde v ofenzívě dobře spolupracovali Sluka s Velebilem. Ovšem v 15. minutě zapomněl Sluka na defenzivu, po jeho straně zaútočil Zdenovec a jeho centr z voleje napálil Plánička do tyče Kadeřábkovy branky. V 16. minutě bylo vyrovnáno. Útočné napadání Hostomic přineslo ovoce v podobě branky V. Lisého, kterému ideálně přihrál Kuba – 1:1. V 21. minutě pak zahrávali domácí trestný kop. První střelu brankář Kadeřábek stačil vyrazit, na dorážku útočníka ale byl již krátký – 2:1. V 22. minutě se vysunul po levé straně Mackovič, jeho centr přesně našel Vyskočila, ovšem jeho hlavičku domácí brankář kryl. Ve 25. minutě mohlo být opět vyrovnáno, když po úspěšném „doražení“ domácí obrany se zmocnil míče Vyskočil, jeho lob ovšem skončil v zámezí.

Druhý poločas začal náporem hostů. Ofenzivní snažení Hostomic bylo přibržděno zraněním V. Lisého v 52. minutě. Po přeskupení sestavy hostů se poté již tlak Hostomic nedostavil. To nahrávalo domácím, kteří podnikali do otevřené obrany hostů smrtící brejky. Ke zvýšení skóre domácích vedla nepřesná rozehrávka hostů v hloubi pole a následný únik domácích, který hasil faulem brankář Kadeřábek. Nařízenou penaltu v 70. minutě domácí proměnili. Tlak hráčů Hostomic pokračoval a nakonec se hosté dočkali v 89. minutě snížení, když útočnou akci vedl Václav Kuba a po jeho centru za přispění domácího brankáře snížil Vaverčiak na 3:2.

Hostomice: Kadeřábek - Sluka (75. Kuba J.), Vaverčiak, Bláha, Mackovič, Velebil, Palivec, Kuba V., Kačírek, Lisý V. (53. Rybák), Vyskočil.