Za už přece jen několik týdnů starý prohřešek ze zápasu I. B třídy mezi Lubnou a Zavidovem si odnesl třízápasový trest Lukáš Blecha uvedený v zápise jako asistent trenéra. Rozhodčím hrozil, že má číslo na předsedu komise rozhodčích Petra Blažeje, ale hlavně tím, že už ze hřiště neodjedou. K tomu přidal pár urážek, a tak z utkání, z něhož měl celý Zavidov špatné pocity (a Tomáš Korčák už dříve dostal trest na 5 zápasů), chytil stopku.

Z Rakovnicka chytil stopku ještě mšecký Filip Cába, ale pouze na jedno utkání.

Z Berounska si odnesl trest Jan Kiml z Neumětel, tedy týmu, který se zkouší zachránit v I. B třídě, sk. E. Kiml vrazil do soupeře ramenem a nezahraje si čtyři zápasy.

Trest padl rovněž pro jeden klub z Kladenska, a to SK Hřebeč. Lídr krajského přeboru měl nedostatky v pořadatelské službě v prohraném duelu s Mnichovým Hradištěm a zaplatí pokutu 1000 korun. Tomáš Andruchovič (Velká Dobrá), Petr Danda (Slaný B), Vojtěch Maňas (Velvary B), Tomáš Janoušek (Mšec), Zdeněk Špimr (Tn. Rakovník) dostali pokutu 1000 korun za 4 žluté karty, lánský Marek Kedroň, Václav Slabihoudek (Neumětely) a David Pergl z Tlustice jich už nasbírali osm, a tak je pokuta dvoutisícová.

Doksy (v modrém) doma nečekaně jasně porazily silnou Velim 3:0.
Krajský přebor: V derby padly dvě červené, zastřílely si Průhonice a Hřebeč

Dobře dopadla disciplinárka pro klíčového stopera Nového Strašecí Jiřího Trégra a také pro dorostence z SK Slaný Adama Hájka. Komise jim zbytek trestu překvalifikovala na podmíněný a mohou tedy o víkendu svým mužstvům pomoci.

Ze zápisu komise rozhodčích vybíráme pochvaly i napomenutí. Chválu si vysloužili arbitři zápasů Horky – Povltavská, Doksy – Velim a Benátky B – Bakov vedených Petrem Poklopem, Miroslavem Vlkem a Tomášem Loudou. Všichni tři i jejich asistenti podali výborný výkon.

Naopak trojka ve složení Igor Čechmánek, Tomáš Drábek a Jaroslav Špaček neměla dostatečnou přípravu na duel Pátek – Plaňany a duel kvůli tomu začal později. Rozhodčí se omluvili, a protože v utkání podali dobrý výkon, dostali nízký trest – jedno kolo jim bude zastavena nominace na post hlavního rozhodčího.

Lokální tresty: Čurda dostal osm zápasů a co děti?

Při pohledu do zasedání okresních DK zaujme trest pro někdejšího hráče SK Kladno, dnes družeckého Jana Čurdu. Dostal osm zápasů za to, že po skončení vypjatého zápasu Brandýsek – Družec vyhrožoval fyzickým napadením rozhodčímu Michalu Kalíkovi. Sudího, jehož kritizuje opakovaně řada klubů, předala DK k dořešení komisi rozhodčích.

Na Berounsku dostali nejvyšší trest na tři zápasy Zdeněk Patera z Hudlic a Jakub Simandl z Všeradic. Závažnější případ komise teprve probírat bude, a to nedohrané utkání přípravek Hořovice – Králův Dvůr C. Stalo se v Zaječově a někteří dospělí tam údajně dávali dětem opravdu dokonale špatný příklad toho, jak se chovat na fotbale.

Na Rakovnicku je nejzajímavější žádost o prominutí zbytku trestu pro oporu trápícího se lídra okresního přeboru ze Mšeckých Žehrovic, tedy Jana Elsnice. Komise mu nevyhověla.