DL. LHOTA – DOBŘICHOVICE 1:3

Od samého začátku hosté potvrzovali roli favorita. „Začali jsme sebevědomě. Od první minuty jsme to utkání měli pevně ve své režii," zmínil Lacina. Dobřichovické šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Největší nebezpečí pro domácí hrozilo z pravé strany, kde hrál výtečně Jakub Frohna. Ten také svým spoluhráčům vytvářel jednu šanci za druhou. „Musím říct, že celé mužstvo pracovalo výborně směrem dopředu a hned na začátku zápasu jsme se dostali do dvoubrankového vedení," poznamenal trenér Lacina, který hráče nabádal, aby na mokrém hřišti hodně stříleli ze střední vzdálenosti.

A po jedné střele Frohny z pětadvaceti metrů se také Dobřichovice dostaly do vedení. „Nebyla to žádná rána, spíše pokus o střelu. Brankář to neudržel, Jirka Bošanský byl na pravém místě a balon dorazil do branky," podotkl k první trefě hostů Lacina.

Po chvilce už na tabuli svítil stav 0:2 a tentokrát to byla opravdu výstavní trefa. Na centr Frohny si naběhl do vápna Pechar a nechytatelnou střelou z první nedal domácímu brankáři šanci. „Byl to krásný gól," dodal Lacina.

Dobřichovice pokračovaly v náporu a třetí branka doslova visela ve vzduchu. Nakonec ale bylo vše jinak. „Frohna prošel až do vápna, lobnul brankáře a míč skončil na tyči. Oni to pak odkopli, založili brejk a místo toho, abychom vedli 3:0, tak jsme inkasovali na 1:2," poznamenal dobřichovický trenér.

Po snížení fotbalisté Dlouhé Lhoty ožili. „Domácím hodně narostla křídla, začali utkání vyrovnávat a do půle to pak bylo vyrovnanější utkání. Byli jsme sice více v držení míče, náš tlak ale již nebyl tak rapidní," potvrdil Lacina.

O poločase tedy byl stav 1:2 a kromě pokynů pro druhé dějství museli hosté řešit zranění stopera Bláhy, který si poranil achilovku. Místo něj šel do druhé půle Kolman a obrana se trochu přeskupila. „Filip Kolman odehrál tu druhou půli skvěle," zmínil trenér Dobřichovic, který prozradil i přestávkové pokyny. „Před druhou půlí jsme si říkali v kabině, že musíme být trpěliví, a i když to skončí 2:1, tak je to pro nás vítězství," uvedl Lacina, který nabádal hráče, aby hru příliš neotevírali. V první desetiminutovce druhé půle se sice hosté těchto pokynů příliš nedrželi, nicméně po dalším upozornění ze strany trenéra si již dali říct. „Pak jsme hráli trpělivě, bylo tam více mezihry a kýžený gól nakonec přišel zhruba v 65. minutě," dodal Vladimír Lacina.

Zkušený Karda pronikl do šestnáctky a domácí fotbalisté jeho průnik zastavili jen za cenu faulu. Rozhodčí nařídil penaltu a k míči se nezvykle postavil sám faulovaný. „Já jsem na Luboše ještě křičel, aby se domluvili, pokud se necítí, že druhý je Břízka (Březina – pozn. red.). Luboš je ale zkušený hráč, úplně bez problémů to proměnil. Nechal jsem to rozhodnutí na nich," uvedl Lacina.

Lídr krajského přeboru tedy přidal pojistku a ve zbytku utkání si s přehledem toto vedení pohlídal. „Drželi jsme míč na svých kopačkách a kombinovali jsme," zmínil trenér Lacina.

Branky: Limr – Bošanský, Pechar, Karda z pen. Rozhodčí: Benák. Diváci: 150. Poločas: 1:2.

Dobřichovice: Šilhavý – Šmerda, Bláha (Kolman), Horkavý, Baubín – Březina, Karda (Frydrych), Pechar, Frohna – Bošanský, Kalivoda (Heráň).