Velim – Hořovicko 1:5

Do zápasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří byli v prvním poločase mnohem nebezpečnější než hosté z Hořovic. Velimští se dostali v prvních dvaceti minutách do několika šancí, Zíma ale chytal spolehlivě, a když už jej domácí dokázali překonat, zastoupili gólmana na brankové čáře Keckstein a Krumphanzl. Do jedné šance se dostali také hosté, Ábel ale domácího brankáře nepřekonal. Důležitý okamžik utkání přišel ve 31. minutě. Lebduška zastavil sólo domácího útočníka nedovoleně a rozhodčí vytáhl červenou kartu. Při následném trestném kopu z osmnácti metrů musel zasahovat Zíma, který vytlačil střelu na tyč. Brankář Hořovicka zasáhl skvěle i o minutu později, kdy zlikvidoval sólo domácího hráče. Hořovičtí mohli udeřit ve 44. minutě, Ábel ale v šanci branku minul.

Do druhé půle vlétlo Hořovicko jako uragán a domácí rázem nevěděli, kam dřív skočit. Hned ve 46. minutě se za vápnem opřel do míče Zítek a jeho střela vymetla pravou šibenici – 0:1. O pět minut později nařídil rozhodčí po faulu na Škváru pokutový kop, ze kterého se Zítek nemýlil – 0:2. Aby toho nebylo málo, tak o další tři minuty později zvýšil na 0:3 Ábel. Tím ale uragán neskončil. V 58. minutě tentýž hráč zakončil dvanáctiminutovku snů čtvrtým gólem. Domácí byli čtyřgólovou smrští pořádně zaskočeni a ve druhé půli kazili i jednoduché přihrávky. V 72. minutě pak mohl završti hattrick Ábel, ale sólový únik neproměnil. O čtyři minuty později se dočkali domácí čestného úspěchu, když velimský útočník proměnil sólo. V 79. minutě mohla Velim dokonce snížit na rozdíl dvou gólů, nebezpečná střela ovšem branku těsně minula. Hosté jakoby přestali hrát a další střela Velimi skončila jen těsně nad břevnem hořovické branky. V 85. minutě mohli domácí hráči utkání zkorigovat, ale míči stála v cestě spojnice břevna s tyčí. O tři minuty později Hořovicko zvýšilo své vedení, když přihrávku Ábela využil Zemánek, který nastoupil ke svému prvnímu startu za starší dorost – 1:5. Utkání se už poté jen dohrávalo a hosté mohli slavit postup do dorostenecké divize, naopak domácí s velkou pravděpodobností opustí krajský přebor.

Branky za Hořovicko: 46. a 51. Zítek, 54. a 58. Ábel, 88. Zemánek. Poločas: 0:0. ČK: 31. Lebduška. Diváků: 120.

Sestava Hořovicka: Zíma – Šoch, Budinský, Lebduška, Keckstein © (82. Souček) – Krumphanzl, Hruška (69. Zemánek), Kocourek (C od 82.), Škvára (86. Wurm) – Ábel, Zítek.

Z vítězství se ve Velimi radovali také mladší dorostenci Hořovicka. Ti v divoké přestřelce zdolali domácí celek 5:3.