Loděnice – Pavlíkov 6:2

Úvod vyšel domácímu celku výborně. Uzdravený kapitán Grau zahrál rohový kop přímo do branky a míč si našel, i díky jemné teči hostujícího obránce, cestu za brankovou čáru - 1:0. V prvním poločase se hrálo prakticky na jednu branku. V 16. minutě přišlo první představení Dostála, tentokrát ještě bez brankového vyjádření, když jeho sólo přes tři hráče skončilo střelou těsně mimo branku. Ve 22. minutě pak dobře hrající T. Frydrych našel volného Majera, který z několika kroků v tutovce jen nastřelil Glosera. V 24. minutě se poprvé a naposledy přihlásili o slovo hosté, šanci osamoceného Samsona domácí strážce branky rychlým vyběhnutím zneškodnil. V 27. minutě se Jánská radovala podruhé. To před pokutovým územím T. Frydrych přiťukl míč Dostálovi, který přesnou střelou ze dvaceti metrů do levého horního rohu začal svoje galapředstavení - 2:0. Ve 33. minutě předvedl sólo přes několik hráčů F. Pospíšil, ale jeho střelecký pokus stačil obránce hostí srazit na roh. Ve 40. minutě zafungovala spolupráce domácích středových hráčů, když T. Frydrych uvolnil v pokutovém území Dostála, který technickou střelou o břevno přidal další pojistku - 3:0.

I úvod druhého poločasu pokračoval ve stejném stylu. Ve 47. minutě orazítkoval Novák břevno hostující branky, o minutu později pak F. Pospíšil pálil z otočky vysoko nad břevno. V 50. minutě opět udeřilo. F. Pospíšil unikl po pravé straně přihrávkou našel Kovače, který prostřelil brankáře - 4:0. Na další branku se nečekalo dlouho. V 53. minutě tentokrát unikl po pravé straně Novák, naservíroval míč před branku, kde se ve skrumáži prosadil Dostál a první jarní hattrick byl na světě - 5:0. Poté domácí hráči povolili v koncentraci a hosté zkorigovali stav. V 57. minutě si na dlouhý odkop naběhl za obránce Peták a přesným obloukem přehodil Patejdla - 5:1. V 70. minutě pak Patejdl dokázal ještě zlikvidovat nájezd Fraňka, ale o minutu později T. Vodrážka už zakončil svoje sólo přesně podle domácího brankáře - 5:2. A mohlo být pro domácí ještě hůře. V 75. minutě zastavil další brejk v pokutovém území vracející se Křížek jen za cenu faulu a byl nařízen pokutový kop. Střelu Fraňka však Patejdl výborným zákrokem u pravé tyče vyrazil a dorážka téhož hráče už branku netrefila. Radost domácím příznivcům přinesla až 80. minuta, kdy jejich hráči předvedli nejhezčí akci utkání. Míč putoval rychle a přesně po ose Grau – T. Frydrych – Dostál a posledně jmenovaný uklidil míč přesně k tyči a dal výsledku definitivní podobu - 6:2. V závěru mohli zelenobílí svoje vítězství ještě zvýšit, ale dělovka F. Pospíšila zazvonila na tyči a T. Frydrych z „desítky“ přestřelil.

Povinné vítězství udrželo domácí hráče ve hře o prvenství, ale v neděli je čeká utkání jara na hřišti třetího Braškova, kde nesmějí prohrát. Když uspějí, bude postup už hodně blízko.

Loděnice: Patejdl (78. Sklenář) - J. Pospíšil, Kovač, Bartoš, P. Frydrych - Novák, Dostál, T. Frydrych, Grau (81. Paleček) - F. Pospíšil, Majer (65. Křížek)

Pavlíkov: Glose - Ullrich, Týče, M. Vodrážka (46. Gebhart), Dvořák - Fidler, Samson, Pánek, T. Vodrážka - Peták, D. Franěk.