„Je nám jasné, že okresní přebor je přece jen o patro výš,“ uvedl Vodička, který zmínil, že Drozdov začal s přípravou již v závěru července. Drozdovští museli během léta řešit některé personální problémy. „Podařilo se nám vyřešit post brankáře, na který jsme získali na hostování talentovaného brankáře Hořovicka Kebrleho. Z hráčů zatím přišel jen Štěpnička z Cerhovic,“ nastínil předseda Vodička, který se vyjádřil i k trenérům. „Co se týče trenérů, tady možná dojde ke změně, ale o tom se rozhodne do třech týdnů,“ podotkl předseda Drozdova.

Fotbalisté Drozdova se v rámci přípravy představili na turnaji v Hýskově. „V prvním utkání jsme porazili Zbiroh 4:1 a ve finále jsme nastoupili proti domácímu Hýskovu a prohráli nejtěsnějším poměrem 2:1. Tady byli trenéři s výkonem mužstva spokojeni,“ uvedl Vodička. Poté se Drozdov představil na dalším turnaji, a to v Cerhovicích. „V prvním utkání jsme prohráli s hodně posílenými Cerhovicemi 6:1 a odpoledne jsme prohráli boj o třetí místo s Újezdem 2:1,“ poznamenal ke kvalitně obsazenému turnaji předseda oddílu, který zmínil, že poslední přípravu sehraje Drozdov s celkem Volduch.

V Drozdově ale neřeší jen přípravu áčka mužů. „Určité starosti nám kromě fotbalu dělá velká rekonstrukce kabin. Přibude jedno patro, kde budou šaty i sociální zařízení. Na přestavbu jsme získali dotace a práci provádí firma. Hotovo by mělo být do začátku září. Proto naše první dvě mistrovská utkání sehrajeme na hřištích soupeřů, a to v Tetíně a Chlumci,“ uvedl Ladislav Vodička, který dodal, že třetí kolo okresního přeboru by již Drozdov měl odehrát na své půdě. „To již, doufám, bude vše připraveno. Po stránce sociálního zázemí se Drozdov bude řadit k těm kvalitně vybaveným mančaftům. Podmínky tedy v Drozdově budou na úrovni. Teď jde jen o to, aby na úrovni byla i kopaná,“ poznamenal předseda Vodička.

V Drozdově budou v nadcházející sezoně působit dva celky dospělých. „Přihlásili jsme od soutěže i béčko, kde budou dostávat šanci především mladší hráči,“ podotkl Vodička, který dodal, že velkou radost Drozdovským dělají družstva žáků a přípravky. „V tom vidím lepší budoucnost kopané v Drozdově,“ zmínil předseda oddílu. A co si před začátkem sezony Ladislav Vodička přeje? „Aby i naši příznivci svou větší návštěvností dokazovali, že jim činnost a úspěchy klubu nejsou lhostejné,“ dodal předseda klubu.