Drozdov – Běštín 1:1

Hosté se v prvním poločase dostali do dvou šancí. Nejprve v 6. minutě brankář Lisý sebral míč z kopačky útočníka hostů a poté ve 45. minutě domácí gólman robinzonádou vyrazil střelu Šebka.

Drozdov měl v prvním poločase jasně navrch, ale co dokázali domácí zahodit, to se jen tak nevidí. Stálá územní převaha přinesla řadu šancí. Jenže ani střely z malého vápna neskončily v síti. Po neúspěchu Mantlíka neproměnil další tutovku Křivánek. O vedení domácích se pak mohli postarat hosté, když Vrba tečoval míč před svou brankou jen těsně mimo. Ve 35. minutě pak v další šanci Sládek zblízka nastřelil brankáře hostů a poté neuspěl ani Štochl. Půle tak skončila za stavu 0:0.

I druhý poločas byl chudý na góly. Když hosté poznali, že domácí jsou v útoku neškodní, začali být více odvážní. Běštín hrozil především z brejků a po střele Šebka z dvaceti metrů mohl jít do vedení, domácím ale pomohlo břevno. Fotbalová holomajzna pokračovala až do 70. minuty. To hosté reklamovali ofsajd, rozhodčí ale hru nepřerušil, čehož využil Mantlík, který snadno přešel přes nehrající hráče a vstřelil vedoucí gól. Poté se čekalo, že z domácích spadne nervozita a navýší své vedení, jenže místo toho přišla neuvěřitelná chyba brankáře Lisého. Tomu vypadl vodou nasáklý míč z rukou přímo k Juráňovi, který jej okamžitě poslal ke vzdálenější tyči – 1:1.

Zajímavostí utkání bylo, že v obraně hostů hrál Veselík, který po operaci menisku utkání doslova odchodil, ale razantními odkopy pravidelně přerušoval akce domácích útočníků. V závěru utkání ještě domácí poslali do hry Pergla. Hře toto střídání sice prospělo, ale i přes velký tlak Drozdova již gól nepadl.

Pro hosty je remíza přijatelný výsledek, ale ani domácí z remízy tragédii nedělali. Drozdovští věří, že o víkendu nastoupí v plné síle. Tentokrát jim chyběli klíčoví hráči Opatrný, Švarc a Kuška R. a toto oslabení bylo hodně znát. O víkendu jede Drozdov do Bzové, kde sehraje s Březovou souboj o první místo.

Drozdov: Lisý – Palek Š., Sládek, Křivánek, Kuška, Mantlík, Spurný, Palek F. (Pergl), Vodička, Hatina (Kalina), Štochl.

Běštín: Hrkal – Rusinkovič, Rubáš, Veselík, Vrba, Bohata, Juráň, Kuřec, Šebek, Šťáhlavský, Staňo (Ježný).