Drozdov je sice vesnickým oddílem, ovšem ve svých řadách vychoval mnoho hráčů, kteří hrají krajské soutěže i celostátní soutěže. Například v divizním Hořovicku nastupují Šmíd, Švarc a Šubert. Někteří mladíci pak působí i v Příbrami. Drozdovským odchovancem je také exligový Grund. Devětatřicetiletý hráč momentálně hraje okresní přebor v nedalekých Cerhovicích, kde patří k nejlepším hráčům.

Předseda Vodička hodnotí podzimní účast ve III. třídě jako úspěšnou, ale sám tvrdí, že ne vše bylo podle jeho představ. Drozdovští zaznamenali během podzimu některá vysoká vítězství, ovšem ta nelze přeceňovat. „Třeba rezervní celky Neumětel a Tlustice přijely se značně oslabeným týmem a jejich výkony by stěží obstály i ve čtvrté třídě,“ uvedl Vodička. Ovšem byly i duely, kdy Drozdovští přesvědčili a zejména proti Podluhům, Běštínu a Rpetům podali výborný výkon. O více bodů připravily Drozdov nevyrovnané výsledky. „Především nás mrzí zbytečné remízy z domácích utkání s Březovou a hlavně s mužstvy z konce tabulky s Chodouní a Újezdem. Pokud mám vyzdvihnout některá jména, tak by to byl zejména nejlepší střelec týmu Mantlík. Ze zálohy nejlépe hodnotím Roberta Kušku, který podával vyrovnané výkony, stejně jako brankář Lisý,“ hodnotil Vodička.

Trenérský tandem má plnou důvěru

Výrazné změny se v kádru Drozdova přes zimní přestávku nechystají. „Pro jarní část kádr zůstává, rovněž i trenéři. O případném posílení se zatím nedá mluvit. Spoléháme na současný kádr, který momentálně čítá devatenáct hráčů. Trenérský tandem Kalina – Šubert má u nás plnou důvěru, že mužstvo připraví tak, aby mělo na to, zopakovat podzimní umístění, které by znamenalo postup,“ má jasno předseda.

Soustředění Drozdovští nechystají, budou využívat zejména hořovickou tělocvičnu. Součástí zimní přípravy budou i další doplňkové sporty, jako třeba hokej. „Ale to už je věcí trenérů, jak bude příprava probíhat. Máme potvrzené přípravné zápasy s vedoucím celkem rakovnického okresního přeboru Branovem, jehož dres oblékají i bývalí hráči Králova Dvora Podzemský a Michal a Karel Červenkové. Dále se utkáme se Stašovem, Volduchami a Hýskovem,“ uvedl Vodička s tím, že bude samozřejmě hodně záležet na počasí.

V Drozdově navíc nezahálejí ani v mládeži. „V soutěžích máme starší i mladší žáky a rovněž starší i mladší přípravku. A že se klukům daří, potvrdilo i vítězství mladších žáků v halovém turnaji okresu Beroun. O mládež se stará řada obětavých trenérů, za což jim patří dík,“ říká Vodička a dodává, že klub se pyšní velmi dobrou spoluprací s obecním úřadem a firmou Wiegel Žebrák. Ti totiž pomáhají Drozdovu po finanční stránce.

„Cíl pro jarní část soutěže je jasný. Zůstat na prvním místě a postoupit. Za zmínku také stojí, že se staráme i o naše věrné příznivce. Rekonstruovali jsme kiosek a snad i to přispěje k vyšší návštěvnosti,“ uzavřel Ladislav Vodička, který figuruje v roli předsedy TJ Drozdov už dvacet let.

Viktor Pavlis