ŠUMPERK – BEROUN 4:2

V prvním dějství se Medvědům nedařilo. Domácí hokejisté byli lepší a také se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení, když se střelami od modré prosadili obránci Pastor a Vrána. „V první třetině jsme nezachytili tempo a byli jsme zbytečně vylučovaní a nedávali jsme si včas kotouče," uvedl k první dvacetiminutovce trenér Medvědů Aleš Totter.

Ve druhém dějství se ovšem Středočeši výrazně zlepšili. Doležal parádní trefou snížil na 2:1 a vrátil tak Medvědy do zápasu. Za zmínku určitě stojí, že to byla již pátá trefa Doležala ve čtyřech utkáních. V polovině zápasu pak Beroun vyrovnal, v přesilovce čtyři na tři poslal puk do šibenice kapitán Padělek – 2:2. V samém závěru druhé dvacetiminutovky ovšem Draci šli opět do vedení. V přesilovce se prosadil obránce Sedlák.

Ve třetí třetině měli Medvědi značnou převahu, na výtečného brankáře Štůralu ale již vyzrát nedokázali. Naopak v samém závěru, když Beroun zkusil hrát bez brankáře, pojistil domácí vedení Hulva. „Od druhé třetiny jsme začali hrát a ve třetí jsme soupeře přestříleli 14:4 a byli lepší. Bohužel jsme nedokázali dát gól. Vyloučení Doležala minutu a půl před koncem bylo velmi přísné, ale tento moment nám to neprohrál, byly to ty neproměněné šance. Své udělala taky dlouhá cesta, pod tlak jsme se dostali vyloučeními a soupeř se dostal na koně," doplnil k zápasu trenér Totter.

Jižv pondělí čeká berounské hokejisty další zápas. Od 18 hodin hostí Benátky nad Jizerou. Trenér Totter v něm zřejmě nebude moct počítat s trojicí Doležal, Klhůfek a Šulc, kteří si výbornými výkony řekli o šanci v áčku Slavie a podle všeho s mužstvem Vladimíra Růžičky měli v neděli nastoupit do zápasu na ledě Komety Brno.

Branky: 9. Pastor (Brunec), 13. Vrána (Červenka, Kindl), 40. Sedlák (Hlinka, Hulva), 60. Hulva – 25. Doležal (Padělek), 30. Padělek (Vostřák, Nedvěd). Rozhodčí: Jeřábek A. ml. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 1346. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0.

Beroun: Kůdela – Jebavý, Hertl, Nedvěd, Ruprecht, Šulc, Vítek, Malý – Bárta, Doležal, Hošťálek, Karpov, Klhůfek, Meidl, Milfait, Padělek, Palaščák, Trojan, Videlka, Vostřák, Kubeš.