Slaný – Žebrák 2:1

Fotbal, I.B třída, odd. A

Hosté vstoupili do utkání aktivně. První šanci Žebráku sice ještě zachránil domácí brankář Šaroch, při druhé však na tečovanou střelu Barborky neměl nárok a hosté se tak ujali již v 8. minutě vedení. Teprve tato studená sprcha domácího favorita probudila. Jenže v zakončení se Slanému nedařilo. Domácí se nakonec dočkali ve 42. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou Hrdlička.

Druhá půle, to byl souboj slánských spalovačů šancí s famózním brankářem hostů Ťažkým. Ten zlikvidoval osm obrovských šancí, duel si doslova užíval, ale dvanáct minut před koncem musel kvůli zranění vystřídat. Jeho kolega Kačírek sice vytáhl pokus Hrubika ze šibenice a odolával až do 89. minuty. Pak byl ale stažen ve vápně domácí Volf a slánský brankář Šaroch proměnil nařízený pokutový kop – 2:1.

I díky zaváhání Lhoty tak mohli domácí po posledním hvizdu slavit postup do I.A třídy. Ani hosté nemuseli přes porážku příliš smutnit. Po vydařeném jaře obsadili v tabulce konečné deváté místo.

Branky: 42. Hrdlička, 89. Šaroch z pen. – 8. Barborka. Rozhodčí: Svoboda. Poločas: 1:1.

Český Lev zakončil sezonu remízou

BEROUN - Fotbalisté Českého Lva Beroun se loučili s letošní sezonou na domácím hřišti, kde hostili sestupující Slovan Kladno.

ČL Beroun – Sn. Kladno 3:3

Fotbal, I.B třída, odd. A

Stejně jako domácím, ani hostům v utkání o nic nešlo. Český Lev měl s předstihem zajištěno třetí místo a hosté měli již řadu kol jistotu sestupu. Český Lev se v průběhu zápasu dostal po dvou akcích ostrostřelce Horela do vedení 2:0. Tři minuty po druhé brance domácího celku ale hosté z pokutového kopu za ruku snížili a v 66. minutě dokonce po pěkné akci vyrovnali na 2:2. Domácí se pak dostali ještě jednou do vedení, ale ani gól Humla k vítězství nestačil. Kladenský Stolár totiž obešel tři protihráče a vyrovnal na konečných 3:3.

Branky: 38. a 52. Horel, 83. Huml – 55. a 85. Stolár, 66. Poupě. Poločas: 1:0.