Králův Dvůr – Sparta Krč 0:3

Fotbal, 1. kolo poháru ČMFS

Hned od úvodu utkání vypadalo jako hra kočky s myší. Krč měla v poli velkou převahu a domácí zatlačila do hluboké defenzivy. V desáté minutě se diváci dočkali prvního golu. Po rohu Matějka přizvedl hlavou míč na přední tyči a Waldhauser následně nedal Mojžíšovi zblízka šanci – 0:1. V 18. minutě poprvé zahrozili také Králodvorští, hlavičku Fulína ale skvěle zlikvidoval brankář Šilhavý. S přibývajícím časem sílil nejen déšt, ale i tlak Krče. Tečovanou střelu Dubského i pěknou střelu z dálky v podání Švejdy ovšem výtěčně zlikvidoval Mojžíš. Po půlhodině hry přišel zřejmě nejspornější moment celého zápasu. Za stavu 0:1 se totiž do úniku dostal domácí Dochtor. Zbavil se obránce a následně i položil brankáře, ale než stihl poslat míč do opuštěné branky, došlo mezi ním a Šilhavým ke kontaktu, který domácí útočník neustál. Rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře. V závěru první půle hosté navýšili své vedení. Centr z levé strany tečoval na přední tyči Matějka a Mojžíš neměl šanci – 0:2.

Po změně stran se na další vyloženou šanci čekalo více než patnáct minut. Jako první zahrozila Krč. Střelu Vojtíška z úhlu dokázal domácí brankář vyrazit a Viskup následně netrefil z osmi metrů prázdnou branku. Hned z protiútoku mohl vrátit cábelíky do hry Fulín, který ale své sólo neproměnil. V 79. minutě se pak dostal do šance Červenka, který ale při střele podklouzl. Poté se již prosazovali jen hosté. V 82. minutě poslal Matějka krásnou uličkou do sóla Vojtíška, který ale v tutové šanci přestřelil. V 90. minutě pak Krč dala konečnou podobu výsledku. Po sérii chyb domácí obrany upravil Vojtíšek na 0:3.

Branky: 10. Waldhauser, 42. Matějka, 90. Vojtíšek. ŽK: Fulín, Klička – Poláček. Rozhodčí: Adam. Poločas: 0:2. Diváků: 350.

Králův Dvůr: Mojžíš – Petr, Vlček, Opl, Bláha – Klička, Brož, Červenka (82. Kučera), Spurný, Fulín, Dochtor.

Sparta Krč: Šilhavý - Švejda, Šrámek, Horkavý, Waldhauser - Kordiak, Dubský (90. Kounovský), Poláček (46. Viskup), Soukup (70. Kunt) - Matějka, Vojtíšek.

Překvapilo mě, kolik jsme měli šancí, uvedl Kučera

V pohárovém utkání cábelíci v neděli nestačili na druholigovou Krč. „Prohráli jsme 0:3, ale myslím si, že zas takový rozdíl tam nebyl,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera. „Když se někdo podívá na výsledek, tak si řekne: 3:0, to je debakl. Ale my jsme si také vytvořili brankové příležitosti. Řekl bych, že i jasnější, než měl soupeř, ale nevíme jak je proměnit,“ pokračoval Kučera. Krč měla sice po většinu zápasu více ze hry, ale i cábelíci dokázali být nebezpeční. „Dost mě překvapilo, že jsme měli i proti druholigovému soupeři hodně šancí,“ neskrýval své překvapení králodvorský trenér, který i nastínil, co bylo největší zbraní cábelíků. „Když jsme dali kolmou přihrávku, tak to vždy byla gólová šance, akorát škoda, že to zakončení vázlo,“ litoval trenér Kučera. Jeho svěřencům se nepovedla v neděli především první půle. Ta vypadala jako hra kočky s myší. „Nám dnes totálně vyhořela levá strana, odkud se odvíjely i oba góly. To byly strašné chyby, kdy jsme ani nepřerušovali hru,“ má jasno trenér Kučera, kde byla chyba. Po přestávce si již cábelíci vedli lépe. „Když jsme začali být důraznější a zastavovali jsme akce na půli i za cenu faulů, tak už si toho soupeř tolik nevypracoval,“ podotkl trenér Králova Dvora.

Hodně důležitý moment zápasu přišel v 31. minutě za stavu 0:1. To se po zákroku brankáře šilhavého na Dochtora domácí hodně zlobili na rozhodčí. „Z mého pohledu jsem si myslel, že to byl jednoznačný pokutový kop. Asi nebyl, rozhodčí byli blíže. Těžko soudit,“ uvedl trenér Kučera, který uznal, že to byl zlomový okamžik utkání. „Kdyby to byla penalta a podařilo se nám vyrovnat, tak ten zápas byl úplně jiný,“ podotkl Kučera, kterému tento zápas ukázal, kde má králodvorský celek rezervy. „Zápas nám toho ukázal až příliš hodně. Myslím ale, že to za týden zvládneme dát dohromady tak, abychom první mistrovské utkání vyhráli, dodal trenér Kučera.