Cementárny dokázaly otočit zápas na půdě silného soupeře

NOVÉ STRAŠECÍ, KRÁLŮV DVŮR - V rámci 23. kola krajského přeboru se představili fotbalisté KDC Beroun na půdě třetího celku tabulky. Domácí měli výborný nástup do utkání, ale hostům se nakonec povedl husarský kousek, když otočili stav utkání z 0:2 na konečných 3:2.

3.5.2007

Cemetárny si připsaly v zápase s celkem Nového Strašecí vítězství.Foto: DENÍK/Jan Vildmon

N. Strašecí – KDC Beroun 2:3

Fotbal, krajský přebor

Nové Strašecí vstoupilo do utkání velice aktivně. „Domácí na nás vlétli, hrali velice dobře. První půle mohla být klidně 4:0,“ uvedl trenér KDC Beroun Vít Stehlík. Domácí svůj tlak nakonec dokázali zúročit. Do vedení se Nové Strašecí dostalo po rohu, kdy se domácí hráč trefil hlavou – 1:0. Nové Strašecí pak přidalo po nádherné střele zpoza vápna do šibenice druhý gól – 2:0. A to rozhodně nebylo ze strany domácích vše. „Pak měli domácí ještě tři vyložené šance, přičemž jednou nastřelili břevno a dvakrát zázračně zakročil brankář Lacina,“ nastínil první poločas trenér Stehlík, jehož svěřenci dokázali ještě do půle snížit na 2:1. Po standardní situaci hlavou vrátil hosty do zápasu Michal Novák – 2:1.

Po změně stran již se domácí netlačili tolik do útočení, ale vsadili spíše na zabezpečenou obranu a hra se tak vyrovnala. V 70. minutě se berounskému celku podařilo vyrovnat, když se z trestného kopu trefil Grajcar – 2:2. „Pak měli domácí velký tlak, který jsme naštěstí ustáli,“ naznačil trenér Stehlík, že se Nové Strašecí již střelecky neprosadilo. Naopak hosté dokázali dokonat obrat. Po faulu na půlce hřiště domácí obrana zcela zapomněla na Michala Nováka, který dostal přesný balon a v následné situaci chladnokrevně zakončil – 2:3. „Bylo to štastné vítězství, body ale mají cenu zlata. Výkon byl mnohem lepší než minulý týden doma. Je dobře, že jsme tu Jesenici odčinili,“ dodal trenér Stehlík.

KDC Beroun: Lacina – Choc, Frajer, Petráš, Vlček, Fujdiar, Novák Mil., Grajcar, Šíma Mich., Jalaghonia, Novák Mich.

3.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Zdice se rozhodly obnovit zeleň ve městě

ŠŤASTNÁ maminka Daniela Kučerová chová v náručí dceru Lucii, kterou přivedla na svět 8. prosince 2017. Holčička v ten den vážila 3,14 kg a měřila 48 cm. Doma v Újezdu u Hořovic na Lucinku čekali tatínek Josef a sestřička Verunka (3,5) Karkošovi.
16

FOTOGALERIE: Prosincoví novorozenci se představují

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.