Loděnice – Úvaly 2:0

Fotbal, krajský pohár ČMFS

V prvním poločase se hrála především šachová partie. Domácím hráčům nedělalo potíže přizpůsobit se rychlejší hře účastníka vyšší soutěže a ani jeden celek se nedostával do vyložených šancí a oba také měly problém s přesností střelby. Do první příležitosti se přes tři hráče soupeře „proháčkoval“ Bartoš, ale jeho přízemní střela z hranice šestnáctky těsně minula pravou tyč hostující branky. V 11. minutě pak naložil stejně s podobnou šancí útočník hostí Kaucký. V 17. minutě pozdravil Patejdla prudkou střelou Novák, který dokázal jeho pokus vyrazit a obránci stačili míč odkopnout do bezpečí. Ve 23. minutě přihrál Bojko Palečkovi a jeho prudká střela z 20 m skončila těsně nad břevnem. Ještě blíže k brance měli domácí hráči v 26. minutě, kdy střelu Graua z trestného kopu ze třiceti metrů zastavilo břevno a odražený míč nedokázal nikdo dopravit do branky. Pak se hrálo bez šancí a až ve 43. minutě si hostující obránci dali málem vlastní gól, když srazili centr unikajícího Herejta těsně nad břevno vlastní branky.

Domácí hráči se dočkali branky na začátku druhého poločasu. To hostující obránci zastavili další únik Herejta faulem a nařízený trestný kop z dvaceti metrů proměnil střelou přes zeď Novák – 1:0. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, když Kaucký uvolnil na hranici pokutového území Nováka hrajícího v černobílém dresu, ale jeho pokus Patejdl s trochou štěstí vyrazil na břevno. V 58. minutě se pak loděnický Novák dostal k míči, ale bohužel pro domácí hráče vysoký míč dobře netrefil, a ten skončil nad břevnem. V 68. minutě se dočkali domácí diváci potvrzení vedení svého mužstva. To únik Nováka zastavil v šestnáctce Slavík faulem a nařízený pokutový kop střelou pod břevno bezpečně proměnil Grau – 2:0. V 71. minutě poté odmítl další branku Novák, když jej pěkně našel centrem od postranní čáry Mráz, ale vybíhající Vacek střelu zneškodnil. Poslední příležitost měl v samotném závěru Herejt, ale i jeho pěkné sólo zneškodnil výborným zákrokem Vacek.

Toto vítězství znamená, že se Na Jánské bude hrát ještě jedno pohárové utkání a domácí hráči i realizační tým by si moc přáli, aby los poslal Na Jánskou další celek z našeho okresu SK Hořovice.

Statistika: střely na branku 7:5, střely mimo 9:5, rohy 6:3. Rozhodčí: Zelenda.

Domácí: Patejdl – Paleček, Bartoš, Kovač, Dostál, Bojko (80. Křížek), Frydrych, Grau, Mráz, Novák (85. Vyskočil), Herejt.