Trstěnice – FC Bzová 1:2

Fotbal, divize A

Bzová nastoupila sice bez Ehla, Saitzkoffa a Smejkala, ale již s kapitánem Krejčím, který byl velkou osobností tohoto utkání. Vstup do utkání se lépe vyvedl hostům, kteří překvapili domácí kombinační hrou a již ve 12. minutě střelou Krejčího pod břevno se dostali do vedení – 0:1. Domácí tato rychlá branka zaskočila a v prvním poločase Šilhavého výrazněji neohrozili. Naproti tomu hosté, zvláště když Krejčí rozehrával trestné kopy, hrozili nebezpečnými akcemi. Ve 39. minutě mohl zvýšit vedení Bzové Šmíd, který ale vyloženou šanci promarnil.

Do druhého poločasu již lépe vstoupili domácí. Vytvořili si uzemní převahu a již v 50, minutě mohlo být vyrovnáno. Prudká střela Mikeše ovšem zatřásla břevnem. Na 53. minutu by asi nejraději zapomněl Bzovský Šimůnek, který zahodil stoprocentní šanci. Poté domácí ve snaze o vyrovnaní několikrát zahrozili, ale jejich nepřesnosti a v pohodě chytající Šilhavý jim zakončit nedovolily. Za zmínku poté stojí 75. minuta, kdy se Bláhova střela otřela o břevno. V samém závěru utkání pak ještě padly dva góly. V 85. minutě si Bzová pojistila vedení, když Šmíd po závaru před brankou z bezprostřední blízkosti napálil míč do sítě – 0:2. V 90. minutě se dočkali i domácí, když se Hořínek uvolnil ve vápně a snížil na 2:1. Rozhodčí poté nastavil pět minut. Bzová si ale vedení nejen pohlídala, ale v 93. minutě přišel na hřiště Zbyněk Vokáč, který po několika vteřinách mohl vstřelit třetí gól, ale zaváhání ho připravilo o radost z gólu.

Utkání sledoval i otec Horsta Siegla, který se na Bzovou občas přijede podívat s panem Štěchem, jehož syn za Bzovou hraje stopera. Na otázku, jak utkání dopadne, tipnul 2:1 pro Bzovou a ono to vyšlo.

V neděli od 10.15 hodin Bzová hostí Roudné, které také bojuje no záchranu. Pokud chce Bzová pomýšlet na udržení, musí v tomto utkání zvítězit.
„Chtěl bych poblahopřát panu Sieglovi, že trefil úspěšně výsledek. Myslím, že kluci dnes odvedli poctivý výkon, protože věděli, že dnes hrajeme ne o šest ale o dvanáct bodů. Takhle stále žijeme. Chtěl bych jim poděkovat za disciplinovaný výkon. Myslím, že když takhle budeme pracovat v posledních třech kolech, záchrana by nemusela být utopií. Když kluci budou bojovat jako dnes, tak každé mužstvo s námi bude mít problém,“ zhodnotil utkání trenér Bzové Miloš Beznoska.

Branky: Hořínek – Krejčí, Šmíd. Rozhodčí: Malák. Diváků: 80. ŽK: Agh, Bláha – Kočárek, Šimek, Hořínek. Poločas: 0:1.

Bzová: Šilhavý – Agh (Novák), Říha, Štěch, Hrubý, Šmíd, Šimůnek (Čihař), Kovařík, Krejčí, Bláha, Šindelář (Vokáč Zb.).