Bzová – Vyšehrad 0:3

Fotbal, divize A

Vyšehrad šel na půdě Bzové od prvních minut jasně za svým cílem a úvodní nápor korunovali hosté v 17. minutě, kdy domácí obrana neuhlídala na hranici malého vápna Matuszného, který hlavou poslal Vyšehrad do vedení – 0:1. Převaha hostů pokračovala i nadále, po půlhodině hry ale zahrozili domácí. V šestnáctce se uvolnil Agh a brankář Víšek musel vytáhnout z rukávu výtečný zákrok. O dvě minuty později Vyšehrad navýšil své vedení. Matuszny nacentroval na volného Bošanského, který hlavou zamířil přesně k tyči – 0:2. Vzápětí se dočkala i Bzová, radost domácích po střele Šmída ale zhatil odpískaný ofsajd.

Po změně stran se hra nadlouho přesunula mezi pokutová území. Vyšehrad měl hru plně ve své moci, nikam se ale netlačil. Domácí byli celý druhý poločas naprosto neškodní a ani jednou branku neohrozili. První výraznější moment druhé půle se odehrál až v 70. minutě. To dostal Bošanský míč na hranici pokutového území a střelou po zemi upravil na 0:3. Hosté poté zahrozili ještě jednou, nebezpečnou střelu Chrobáka ovšem výtečně zlikvidoval Šilhavý. V závěru se utkání již jen v poklidu dohrávalo.

Branky: 16. Matuszny, 30. a 70. Bošanský. Bez karet. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Pilný. Diváků: 120.

Bzová: Šilhavý – Agh, Říha (46. Bláha), Hrubý (46. Kuška), Štěch, Šmíd, Kovařík, Novák, Šimůnek, Šindelář, Čihař.

Trenér Beznoska zůstává ve Bzové

BZOVÁ - Trenérská dvojice se ve Bzové nezmění. „Domluvil jsem se s panem Míškem ještě na ročním působení. Máme teď stejné názory, jak by to mělo od nové sezony být. Takže bych měl s Jardou Stádníkem dál pokračovat,“ prozradil trenér Beznoska, který byl rád, že se Bzová udržela. „Zachránili jsme se a za to chci klukům poděkovat. Do příští sezony ale musí kádr být značně posílen, jinak bychom měli hned od prvního kola problémy,“ upozornil Beznoska, který dodal, že mezi oběma celky byl v sobotu velký rozdíl. „Dnes se ukázalo, kteří hráči musí ze Bzové odejít a se kterými se dá počítat. Hráči si mohli uvolněně zahrát a bylo vidět, že někteří na to nemají,“ dodal Beznoska.