Cábelíci v neděli potvrdili roli favorita, zdolali Doubravku

KRÁLŮV DVŮR - Fotbalisté Králova Dvora přivítali v neděli 20. května na svém hřišti zachraňující se Doubravku. Cábelíci byli jasnými favority utkání a tuto úlohu také dokázali splnit.

23.5.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Kr. Dvůr – Doubravka 1:0

Fotbal, divize A

Domácí měli od úvodu mírnou převahu, kterou korunovali ve 33. minutě. To si na roh naběhl zkušený Podzemský a hlavou poslal cábelíky do vedení – 1:0. Hosté dokázali zahrozit jen ze standardních situací, které ale s přehledem vyřešil Mojžíš. „Měli dva náznaky šancí, více jsme jim ale nedovolili,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera, který doplnil, že Králodvorští byli fotbalovější než soupeř a měli stálou převahu. Z ní vyplynuly i gólové šance. Jenže Petr Dochtor samostatný únik nedokázal proměnit a Fulín v šestnáctce v dobré pozici místo střely zvolil přihrávku, kterou obrana Doubravky zachytila.

Cábelíci tak nakonec vyhráli 1:0. „Vyhráli jsme zaslouženě. Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Hráči bojovali, škoda, že jsme to nekorunovali brankami, podotkl Kučera, který dodal, že zápas byl těžký na motivaci. „Soupeř hraje o záchranu a dělá vše pro to, aby se zachránil. My jsme v klidu, nahoru daleko, dolů také,“ dodal králodvorský trenér.

Branka: 33. Podzemský. Poločas: 1:0.

Králův Dvůr: Mojžíš – Podzemský, Vlček, Petr, Spurný, Brož, Červenka (85. Kučera), Frydrych (75. Opl), Klička, Fulín (89. Patera), Dochtor P.

Situace Bzové začíná být po domácím debaklu kritická

Mužstvo Bzové se opět muselo obejít bez potrestaného Krejčího. Trenér Beznoska navíc postrádal také Ehla a Saitzkoffa, kteří si přivezli z Jankova zranění a do konce sezony si již nezakopou. To hosty úzký kádr netrápí. Vejprnice totiž přijely s pěti náhradníky. Tento celek má dvě dorostenecká družstva v divizi a tak mají z čeho vybírat.

Bzová – Vejprnice 1:5

Hosté domácí fotbalisty v neděli předčili především v rychlosti, kombinaci a hlavně Bzové ukázali, jak se mají střílet góly. To jim ale domácí obrana hodně ulehčila školáckými chybami.

Již vstup do utkání naznačil, Že Vejprnice budou pro domácí těžkým soupeřem. Již ve 2. a 7. minutě zahrozili Holý a Georgiev. V 7. minutě se pak musel Bezkočka vrhnout pod nohy Holému, aby zabránil gólu. Poté přišlo několik standardních situací na straně domácích. Při jedné z nich Smejkal z trestného kopu překvapil brankáře přízemní střelou, ale ten robinzonádou stačil míč vytlačit mimo tyče.

Po chvíli měli domácí ještě větší příležitost po rohu, ale ani natřikrát z bezprostřední blízkosti nepropasírovali míč do sítě. A tak přišlo na řadu staré heslo: nedáš, dostaneš. Hostům stačily na dva góly dvě minuty mezi 32. a 34. minutou. Poprvé se nádherně trefil Biedermann a o chvíli později zvýšil na 2:0 Georgiev. Ve 45. minutě mohl snížit Štěch, ve skórování mu ale zabránil odvážným zákrokem vejprnický brankář.

Po změně stran již ve 48. minutě domácí Bláha dosáhl gólu, ale rozhodčí jej pro ofsajd neuznal. V 56. minutě se již Bzová dočkala snížení. To domácí kopali penaltu za faul na Bláhu, kterou bezpečně proměnil Štěch – 1:2. Bzové se tak naskytla možnost na vyrovnání. Místo toho ale obrana, ve které chyběl Štěch, jenž byl vysunutý v útoku, byla hodně propustná, čehož Vejprnice využily a během čtnácti minut nastřílely tři góly. Nejprve skóroval v 61. minutě Košťál, o čtyři minuty později pak upravil na 1:4 Majtán a v 75. minutě si pak pohrál s obránci Lőwy a pátým gólem pečetil vítezství hostů – 1:5.
I přes tento debakl nelze domácím hráčům upřít snahu. Vypracovali si několik šancí, ale v koncovce neuspěli. Vítězství Vejprnic tedy bylo naprosto zasloužené, neboť byli po všech stránkách fotbalovější. Jak rychost, tak i zakončení byla velkou předností hostů, kterou také dokázali využít. Znovu se ukázalo, že současný kádr, i přes sebevětší snahu, prostě na divizi nemá. Ve zbývajících čtyřech kolech by Bzovou spasily snad dvě vítězství, ale jak se zdá, naděje na setrvání v divizi pomalu ale jistě bude spíše teoretická. Za týden v sobotu Bzová jede do Trstěnic a pokud chce ještě vykřesat jiskru naděje na záchranu, musí zde vyhrát.

Branky: Štěch – Biedermann, Georgiev, Košťál, Majlát, Lőwy. Rozhodčí: Myška. Diváků: 250. Poločas: 0:2.

Bzová: Bezkočka – Agh, Říha, Štěch, Hrubý, Šimůnek, Smejkal, Kovařík, Bláha, Šindelář (Šmíd), Čihař (Novák).

Vejprnice: Hajšman – Bouřa, Černý, Cápal, Biedermann (Puchmeltr), Košťál, Kyklhorn (Rada), Majlát, Lőwy, Holý, Georgiev (Herejt).

23.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Při fotbalovém turnaji v hořovické hale viděli diváci plno zajímavých soubojů.
56

OBRAZEM: Lochovice ovládly turnaj mladších přípravek

OBRAZEM: Z vánočních trhů si děti odnesly malé dárky

Hýskov - Druhý adventní víkend se na náměstí 5. května v Hýskově konaly tradiční Vánoční trhy. Ty desítkám návštěvníků nabídly bohaté občerstvení a zajímavý program.

OBRAZEM: Vánoční jarmark přilákal stovky návštěvníků

Beroun - V Kulturním domě Plzeňka v Berouně se v sobotu uskutečnil vánoční jarmark, kde vystavovaly a prodávaly své výroby sociální organizace z Berouna a regionu.

Nejlépe střílela Sofie Jandová

Beroun - Jak v úvodu závodu Berounská vzduchovka 2017 uvedl jeden z pořadatelů Pavel Herold, do Berouna se po dlouhých letech (naposledy ještě za Svazarmu) vrátil střelecký závod ze vzduchové pušky, který byl pořádán především pro dívky a chlapce z Berouna a okolí.

Rumuni klátili značku a pošťák házel balíky: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 8. prosince 2017.