Králův Dvůr – Jankov 3:0

Fotbal, divize A

Na první gól se čekalo jen do 4. minuty. To se dostal odražený míč k Fulínovi, který jej bez okolků napálil k tyči – 1:0. Poté se ale ke slovu dostali hosté, kteří zhruba deset minut zlobili. V největší šanci Stejskala ale výtečně zakročil Mojžíš. V 18. minutě pak cábelíci navýsili své vedení. Frydrych dokonale rozložil obranu Jankova a míč násleně poslal do branky prudkou střelou Dochtor – 2:0. Cábelíci poté předváděli jednoduché a často i pohledné fotbalové akce, další šance se jim ale proměnit nepodařilo. Klička totiž hlavičkoval vedle a stejně skončila i střela Červenky. Ve 33. minutě pak doslova odmítl další gól Fulín. Střelu Petra totiž Hanzal vyrazil jen na hranici malého vápna, Fulín ale vystřelil nepřesně.

Stejný scénář byl k vidění i po přestávce. Domácí měli viditelně navrch, Fulínova pěkná střela ale branku těsně minula a podobně se vedlo i Červenkovi, jehož hlavička a poté i pohotový volej se mezi tyče nevešly. Zajímavý moment přišel v 64. minutě. To jankovský Kursa uviděl po faulu žlutou kartu a po nespokojeném gestu vzápětí i červenou. V početní výhodě pak cábelíci neproměnili několik vyložených šancí. Za zmínku snad stojí střela Červenky z voleje, která orazítkovala břevno. Třetí gól nakonec Králův Dvůr přidal v 87. minutě. To centr Fulína jankovský brankář jen srazil před volného Kučeru, který svým prvním divizním gólem upravil na 3:0.

Branky: 4. Fulín, 18. Dochtor P., 87. Kučera. ŽK: Petr, Dochtor P. – Janoušek, Bláha, Kursa. ČK: 64. Kursa (J). Rozhodčí: Mokrusch – Košan, Turková. Poločas: 2:0. Diváků: 150.

Králův Dvůr: Mojžíš – Petr, Vlček, Podzemský, Spurný, Frydrych (77. Srba), Brož, Červenka, Klička (75. Opl) - Fulín, Dochtor ( 83. Kučera).
Jankov: Hanzal – Štěcha, Kursa, Řezníček, Maršán, Bláha, Janoušek, Kolár, Celík, Holba, Stejskal.

Oba trenéři divizních celků byli spokojeni

Ve víkendovém kole divize se jak Bzové, tak i Královu Dvoru dařilo.

Trenéra Bzové Miloše Beznosku po utkání těšila předvedená hra. „Chtěl bych klukům poblahopřát k výbornému taktickému výkonu. Dneska by nechali na hřišti duši,“ uvedl trenér Beznoska, kterého těšilo že se hráči po utkání dočkali od diváků potlesku. Výhrou nad Roudným se Bzová hodně přiblížila k záchraně, vyhráno ale ještě nemá. Toho si je vědom i trenér Beznoska. „Musíme bojovat až do konce. Počítám, že k záchraně bude potřeba třiatřicet bodů, my máme jednatřicet,“ uvedl trenér Beznoska, který i přes výsledek 5:1 ocenil hru soupeře. „Soupeře bych nepodceňoval. Roudné předvedlo sympatický výkon. My jsme to vydřeli,“ podotkl trenér Bzové, který prozradil i taktiku, která na soupeře platila. „Věděl jsem, že mají problém s rychlými protiútoky. Tak, jak hrajeme venku, jsme tentokrát hráli doma,“ dodal Beznoska.

Jasnou výhru zaznamenali i fotbalisté Králova Dvora. „Výsledek 3:0 je hezký, ale měli jsme daleko více šancí,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera, který byl spokojen s tím, co hráči na hřišti předváděli. „Doopravdy jsem spokojen. Byl to dobrý výkon, na kterém můžeme stavět,“ podotkl Kučera. Před nepříliš velkým množstvím diváků domácí hráči předváděli jednoduchou a pohlednou hru. „To jsme přesně chtěli. Abyhráči hráli z první, narážečky a často zakončovali. Škoda, že jsme nezakončovali lépe. Mě se ta hra líbila,“ poukázal králodvorský trenér na fakt, že cábelíci spálili řadu vyložených šancí. Trenér Kučera poté dodal, že cábelíci stále ještě mají o co hrát. „Ztrácíme bod na čtvrtého a tři body na třetího, tak bychom se mu chtěli přiblížit, nebo je i předstihnout. Ale elitní pětku nám nikdo nevezme,“ nastínil cíl pro poslední dvě kola trenér Kučera, který dodal, že pohledná hra cábelíků byla dobrou pozvánkou na poslední domácí zápas.