Králův Dvůr – Trstěnice 7:0

Fotbal, divize A

Domácí nastoupili k utkání naprosto uvolnění a i když se soupeř v úvodu snažil, domácí sázeli jednu branku za druhou. O první gól se postaral hned ve druhé minutě Petr Dochtor, který po sólu s přehledem přehodil brankáře – 1:0. Ve 21. minutě pak rozjel svůj střelecký koncert Roman Fulín a bylo to 2:0.

Po půlhodině hry již cábelíci vedli 4:0, když po faulu na Petra Dochtora nejprve proměnil pokutový kop Spurný a poté se po pěkné akci prosadil Červenka. Pohodovou atmosféru dotvořili domácí fotbalisté úsměvnými rituály po každém gólu.


Po změně stran si domácí vytvořili ještě více šancí, tentokrát ale nezakončili vždy tak dobře, jako v první půli. V 53. minutě neproměnil sólo Petr Dochtor a po chvíli ve vyložené šanci neuspěl ani Červenka. Pátý gól přidal nakonec v 60. minutě Fulín, který prostřelil brankáře Trstěnic – 5:0. O náladě v týmu Králova Dvora vypovídá i fakt, že po tomto gólu se velice často objevovali na hrotu stopeři Podzemský s Vlčkem. Jenže proměnit šance se jim nepovedlo a tak je musel zastoupit kanonýr Fulín, který v 71. minutě zakončil akci Podzemského – 6:0. V 88. minutě pak Petr Podzemský předvedl parádní střelu z 25 metrů, brankář Trstěnic ji ale zázračně vyškrábl nad břevno. O minutu později pak střelou k tyči završil Fulín svůj střelecký koncert – 7:0. Poslední slovo mohli mít hosté, kteří během celého zápasu téměř neohrozili branku. V nastaveném čase se ale do sóla dostal Hořínek, který obešel i brankáře, ale netrefil prázdnou branku. Cábelíci tak během celého jara na svém hřišti neinkasovali ani jediný gól.

Branky: 21., 60., 71. a 89. Fulín, 2. Dochtor, 28. Spurný z pen., 31. Červenka. ŽK: Hořínek, Čížek, Šmoranc (všichni T.). Poločas: 4:0. Diváků: 150.

Rozhodčí: Chaloupka.

Králův Dvůr: Kolář (46. Hnízdil) – Petr (46. Opl), Vlček, Podzemský, Spurný, Červenka, Klička, Frydrych (67. Patera), Brož, Fulín, Dochtor.

Byla to dobrá tečka, uvedl trenér Kučera

Fotbalisté Králova Dvora odehráli ve středu závěrečné utkání sezony. Zápas se jim vydařil. „Byla to výborná tečka za sezonou. Diváci si přišli si na své, viděli sedm gólů a plejádu neproměněných šancí,“ uvedl králodvorský trenér Miloslav Kučera, jehož svěřenci se tentokrát fotbalem hodně bavili. „Přispěl k tomu i soupeř. I při tom, kdy se hráči hrou bavili, byla vidět naše kvalita,“ podotkl Kučera, který v průběhu druhé půle poslal na hrot stopery Vlčka s Podzemským. „Chtěli jsme, aby Podzemský dal gól, protože ten vždycky předvede něco pro lidi a je to ještě větší legrace,“ dodal na závěr trenér Miloslav Kučera.