Ve čtvrtek 2. srpna proběhla na Městském stadionu v Hořovicích tisková konference, na které zástupci klubů SK Hořovice a FC Bzová nejen osvětlili podrobnosti u obou klubů před začínající sezonou, ale představili také oficiálně ambiciózní projekt FK Hořovicko.

Po skončení fotbalových soutěží v ročníku 2006–07 došlo mezi zástupci fotbalových klubů SK Hořovice a FC Bzová k jednání, při kterém se dohodli na spolupráci pro nyní začínající soutěžní ročník 2007–08. Vyvrcholením této aktivity bude sloučení obou klubů tak, aby do příští sezony 2008–09 byl vytvořen nový subjekt, který se bude nazývat FK Hořovicko. Cílem tohoto kroku je především zkvalitnění činnosti v celém regionu, a to jak po stránce fotbalové, tak i materiální.

Projekt byl již pod názvem FK Hořovicko spuštěn 21. června 2007. V první fázi jde o propojení obou klubů pro zajištění kvalitního odehrání soutěžního letošního ročníku. V následném období dojde ke sloučení oddílů v jeden celek.

Oba kluby již nyní spolupracují

Na úvod tiskové konference si vzal slovo předseda SK Hořovice Jan Bežó, který uvedl, že letošní sezona bude přechodová. „Nebude to jednoduché,“ tuší Bežó. Poté si vzal slovo generáloní manažer Bzové Václav Míšek. „K dnešnímu dni jsme vstoupili do první fáze, která bude pokračovat v průběhu celého ročníku, kdy bude postupně docházet k různému pilování nedostatků,“ uvedl Míšek, který dodal, že první fáze sloučení klubů vyvrcholí v lednu valnými hromadami, které by měly posvětit sloučení klubů. „V březnu se bude muset udělat oficiální administrativní krok, kterým je oznámení sloučení mužstev do jednoho celku a pod názvem FK Hořovicko by se měla začít hrát soutěž v sezoně 2008-09,“ podotkl Míšek, který dodal, že pak odpadne spousta problémů. „Povedlo se nám dát dohromady poměrně silnou jednotku, která má šanci konkurovat městu Beroun a Královu Dvoru,“ dodal Míšek, který následně osvětlil i další výhody připravovaného sloučení obou klubů.

Naláká projekt sponzory z okolí?

„Výhodou, kterou toto seskupení bude mít, je i daleko větší šance, pokud ukážeme jednotu, že se stále nehádáme a nepereme, pro firmy, které by nám teoreticky mohly pomoct s financováním,“ uvedl Václav Míšek, který ocenil také přístup města Hořovice. „Samozřejmě je potřeba poděkovat zastupitelům města a starostovi, že věci fungují,“ dodal generální manažer Bzové, který plně věří, že tento projekt osloví řadu lidí. „Jsem přesvědčem, že pokud ukážeme, že zmizela nevraživost a různé spory, že to povede ktomu, že lidé pochopí, že to myslíme vážně,“ dodal Míšek.

Bzová dosáhla svého stropu

Generální manažer Bzové poté přidal i jeden z důvodů, proč k sloučení dochází. „Když to vezmu z pozice Bzové, tak my jsme v podstatě byli na stropě. Pro nás byla divize strop, byli jsme rádi, že ji držíme. Nebylo ale o co hrát, o co se snažit. V době, kdy jsme postupovali, byla v mužstvu i mezi lidma, co se o to starali, úplně jiná atmosféra,“ uvedl Míšek, který vzápětí navázal. „Na druhou stranu by byla velká škoda, kdyby mládežnická kvalita k sobě neměla paralerní a kvalitativně na úrovni mužstvo dospělých,“ podotkl Míšek, kterému je jasné, že se nyní vynoří hodně práce. „Bude se to muset složit organizačně i technicky. Budeme muset vyřešit spoustu problémů, které se objeví,“ dodal Míšek.

Město počítá s podporou projektu

Na tiskové konferenci byl přítomen také starosta města Hořovice Luboš Cížek, který se k celému projektu vyjádřil velmi pozitivně. „Rada města ráda podpořila tento projekt, který zachovává stávající úroveň fotbalu a pokud možno ji i zvýší. Nebyl problém s předěláním nájemních smluv, aby projekt byl životaschopný. FK Hořovicko může s podporou města kdykoliv počítat,“ dodal starosta Čížek.

Bzová bude mít úzký kádr

Podrobnosti o divizním celku Bzové osvětlil generální manažer FC Bzová Václav Míšek. „Divizní mužstvo bude mít sedmnáct hráčů, čeká se ještě na jednoho hráče, který by měl přijít na hostování,“ uvedl Míšek, který nastínil problém, který letos budou spolupracující kluby mít. „Nejsme schopni si pomoct divizi hráči z I.A třídy bez přestupu nebo hostování. To nás za rok ale již nebude trápit,“ podotkl Míšek, který osvětlil i změny v kádru Bzové, do kterého přišlo několik hráčů SK Hořovice. „Vrátil se Olda Dubský z Austrálie, což je velká posila. Podařilo se udělat Tomáše Černého, který je hráčem Malé Hraštice. Čeká se ještě na uzdravení Veinricha ze Sparty, který má svalový problém, abychom nedělali hráče, který bude stát půl roku,“ přiblížil Míšek, který doplnil, že Bzová bude své domácí zápasy hrát v sobotu od 17 hodin v Hořovicích. Václav Míšek poté prozradil, že naplánována je již i zimní příprava. “Divizní mužstvo a hráči z A třídy, kteří mají blíže k diviznímu celku, budou ještě v listopadu dále trénovat a sehrají tři přátelská utkání v Horních Měcholupech, kde máme domluvenou umělku na celou zimu. Nepůjdeme do žádného turnaje,“ uvedl Míšek, který také doplnil, že tito hráči se zúčastní v polovině ledna zimního soustředění, které proběhne v Karlových Varech.

Poskládat kádr nebylo jednoduché

Mužstvo Hořovic nastoupilo do I.A třídy se stabilizovaným kádrem. „Bylo to trochu náročné, protože se rozhodoval trenér divizního mužstva koho posune a záleželo také kdo z divize přijde,“ uvedl předseda SK Hořovice Jan Bežó, který zalitoval, že se klubu nepodařilo dotáhnout do zdárného konce hostování Šimůnka. „To je jediný hráč, o kterého máme zájem, který by měl doplnit kádr,“ dodal Bežó, který se poté zaměřil na celek hrající okresní přebor. „Další kluci slabší výkonnosti budou hrát okresní přebor, myslím, že na dobré úrovni. Tam se spojují starší i mladší kluci, kteří kopali za Bzovou B a ti kteří přešli do Hořovic B,“ uvedl Bežó, který dodal, že hořovické béčko bude hrát své zápasy ve Bzové, v sobotu od 14 hodin. „Ten čas bude stabilní, aby se kluci stihli podívat na divizi, nebo na jiné odpolední zápasy,“ dodal Bežó.

Udrží dopolední zápas návštěvnost?

Hořovické A mužstvo bude hrát své zápasy v neděli od 10.15 hodin ve Bzové. „Představujeme si, že se udrží návštěvnost, protože v neděli dopoledne se v okolí nehraje snad žádný zápas,“ uvedl Jan Bežó.

Klub chce oslovit hořovickou školu

Poté předseda SK Hořovice osvětlit další připravovaný záměr. Hořovická základní škola má novou ředitelku, kterou se kluby pokusí oslovit. „My jsme si dali záměr, že ji do konce srpna oslovíme a pokusíme se připravit záměr, který by od 1. září 2008 zajistil připravení sportovních tříd, což by nám hodně pomohlo. Věřím, že se to povede. Je to úkol, který je nadstandardní,“ dodal předseda SK Hořovice.

Trenéři

FC Bzová – divize mužů: Miloš Beznoska, Jaroslav Stádník.

SK Hořovice A – I.A třída mužů: Jiří Lukavský, Roman Šmerhovský.

SK Hořovice B – okresní přebor mužů: Jaroslav Frühauf, Pavel David.

SK Hořovice dorost – krajský přebor: Jaroslav Vaněk, Josef Cajthaml, František Škvára.

SK Hořovice žáci A – liga: Jindřich Novotný, Jiří Froněk.

SK Hořovice žáci B – I.A třída: Václav Franc ml.

SK Hořovice – mladší žáci: Dušan Klička a Martin Ungr.

Mnohem více informací o projektu FK Hořovicko a sloučení obou fotbalových klubů se dočtete v některém z příštích vydání Berounského deníku, kdy vám přineseme rozhovor s Václavem Míškem a Janem Bežó.

 

DOMÁCÍ ZÁPASY – KDY, KDE

FC Bzová (divize) – Sobota 17.00 – hřiště v Hořovicích
SK Hořovice A (I.A) – Neděle – 10.15 – hřiště ve Bzové
SK Hořovice B (OP) – Sobota 14.00 – hřiště ve Bzové
SK Hořovice – dorost A (KP) – Sobota 10.15/12.30 – hřiště v Hořovicích
SK Hořovice – žáci A (liga) – Neděle 10/11.45 – hřiště v Hořovicích
SK Hořovice – žáci B (I.A) – Sobota 10/11.45 – hřiště ve Bzové

Soupisky družstev mužů

FC Bzová – Brankáři: Josef Bezkočka, Martin Šilhavý. Obránci: Jiří Štěch, Miroslav Hrubý, Luděk Kaufman, Pavel Kovařík. Záložníci: Martin Krejčí, Petr Větrovský, Jan Bežó, Dušan Nesnídal, Oldřich Dubský, Jaroslav Šmíd. Útočníci: Vlastimil Ehl, Petr Šindelář, Tomáš Černý, Jakub Čihař.

SK Hořovice A – Brankáři: Roman Šmerhovský, Daniel Veselý. Obránci: Lukáš Slepička, Lukáš Rak, Filip Švarc, Václav Novák, Vojtěch Albl. Záložníci: Jaroslav Štěpnička, Ondřej Král, Karel Sechovec, Pavel Bláha, Jaroslav Černý, Ondřej Bartoš. Útočníci: Radek Hadraba, Ladislav Kolář, Jakub Hlavsa.