Hořovice – Žebrák 3:1

Fotbal, přípravné utkání

Žebráčtí v úvodu byli aktivnější. Pustili se do soupeře nebojácně a hlavně byla na jejich straně větší bojovnost. Hořovice snad soupeře trochu podcenily, ale přesto se po chybě obrany dostaly do vedení Bartošem – 1:0.

Stálým nebezpečím pro žebráckou branku byl především hořovický Hadraba. Ve 39. minutě se ale Žebrák dočkal po rozehrání rohového kopu vyrovnání, když Kebrleho prudká střela olízla tyč a skončila v síti – 1:1. To bylo do poločasu vše.

Do druhé půle vstoupily lépe Hořovice a již v 50. minutě Hadraba obešel několik hráčů a naservíroval Kolářovi přihrávku, která nešla zahodit – 2:1. Další góly pak mohl připojit Kolář v 63. a 65. minutě, ale to již úspěšný nebyl. To bylo ale od Hořovic nadlouho vše.

Žebráčtí se ve snaze o vyrovnání pustili do utočení a připravili si řadu gólových šancí, ale v koncovce neuspěli. To už v hořovické brance byl Šmerhovský, který o poločase vystřídal Veselého a svými bravurními zákroky přiváděl útočníky k bezradnosti. Když se tedy Žebráku nepodařilo vyrovnat, pojistily Hořovice vedení Kolářem. V 90. minutě měl ještě gól na kopačce Hadraba, který sice přehodil brankáře, ale trefil břevno.

Hořovice již o víkendu vstoupí do mistrovské soutěže. K prvnímu zápasu zamíří do Řevnic.

Branky: Bartoš, Kolář 2 – Kebrdle. Rozhodčí: Šnajdr. Poločas: 1:1.

Hořovice: Veselý – Švarc, Rak, Slepička, Albl, Hlavsa, Král, Bartoš, Eichenmann, Hadraba, Kolář.

Spartak Žebrák: Ťažký – Nesnídal, Křivohlavý, Roztočil, Jirkovský, Draxler, Kára, Kebrle, Knop, Barborka, Flachs.