Komárov-Zvole 2:1

Fotbal, I.B třída

Začátek zápasu na zvlhčeném trávníku přinesl aktivitu z obou stran. Hned v úvodu zahrozil přízemní střelou Hlavatý, ale brankář hostů pokus k tyči kryl. Na druhé straně se dostal do šance Hrachovec, který neusměrnil míč do sítě po prvním rohu Zvole. Ve 24. minutě centr Srpa prodloužil Lukavský a míč se nesl obloukem k pravé tyči hostující branky, kde byl připraven Jonák, ten však nedokázal dorážku provést tak, jak by si představoval a tak se kopalo od branky Zvole. Ve 30. minutě horko těžko odvraceli hosté na rohový kop. Ten se ale domácím povedl parádně, náběh Šlechty a výběr místa byly ukázkové, míč pak stačilo trknout do branky a domácí bojovník se mohl podělit o gólovou radost se svými spoluhráči – 1:0. Jenže toho radování bylo moc, na levé straně hned po rozehrání prohrál souboj Hlavatý, Mareček mu unikl a připravil centr pro Pilíka, který si doklouzal pro gólovou odměnu – 1:1. Hostující Hrachovec pak mohl být rád, že neobdržel druhou žlutou kartu po faulu na Ernesta. Zvole se pak snažila rozkouskovat hru a dostat se do brejků. Další žlutá přišla pro domácího Dudla po jeho zákroku na půlce hřiště, což nenechalo klidným domácího kouče Plecitého, který si stěžoval na nepotrestané zákroky na domácí hráče, jež přišly zezadu. Pak se hra trochu uklidnila a dostalo se na nejlepší okamžik zápasu. Ve 40. minutě si připravil palebnou pozici Ernest a krásnou střelou zvýšil na 2:1.

Diváci o půli zvídali, jak to kope Sparta se Slováckem a mohli také pochválit domácí činovníky za zvelebování stánku. Omšelé eternitové desky u potoka totiž nahradil nový plot s vysázenými tůjkami. Ale pak je přece jen zajímalo dění na hřišti. Zvole se totiž nevzdávala a Hrachovcovu ránu vytáhl Tráva na roh. V 65. minutě vyvrcholila nedisciplinovanost hostů a za řeči byl vyloučen Mráz, který od začátku více řečnil než hrál. V 66. minutě spálil obrovskou příležitost Kebrdle, který se protáhl uličkou mezi hostujícími obránci, ale trefil pouze nohy Matějky. O chvíli později se protlačil k zakončení Lukavský, ale střela byla zblokována na roh. Tyto dvě šance pramenily z totálního neorientování hostující obrany, ve které zůstala díra po vyloučeném hráči. „Tady jsme ale měli skórovat a bylo rozhodnuto,“ zlobil se domácí trenér Plecitý. Na druhé straně přišla zamotaná situace, kdy Tráva chytil ránu Marečka, Lukavský neodpálil a míč se naštěstí pro domácí zakutálel vedle jejich branky. Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení údržby ze strany domácích, hosté neměli síly na pořádný protiútok a místo, aby se věnovali hře, tak diskutovali s rozhodčím. To byla voda na mlýn Komárova, který utkání dovedl k vítězství a připsal si veledůležité tři body.

Rozhodčí: Kimla. ŽK: Dudl - Hrachovec, Mráz, Kraus. ČK: Mráz. Diváků: 70. Poločas: 2:1.
FK Komárov: Tráva, Šíma, Lukavský, Šlechta, Srp, Hlavatý, Jonák, Dudl, Hochmann, Kebrdle (77. Klekner), Ernest (60. Dlouhý ml.).