Loděnice poskočila po výhře nad Zvolí na třetí příčku

LODĚNICE - Další kolo zavedlo loděnické fotbalisty na hřiště posledního mužstva nedaleko Vraného. Na úspěch v tomto utkání stačila hostím chytrost Graua a Nováka, a také tradiční pojistka v brance jménem Patejdl.

4.5.2007

Ĺoděnice vyšplhala po výhře na třetí místo.Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Zvole – Loděnice 1:3

Fotbal, I.B třída, odd. E

Na pěkném hřišti utrpěli zelenobílí první ztrátu již v 8. minutě, kdy se Pospíšilovi obnovilo svalové zranění a utkání pro něj skončilo. O dvě minuty později se zelenobílí dostali do vedení. To Novák pěknou přihrávkou našel rozběhnutého Graua. Ten udělal kličku i brankáři, který jej zastavil jen za cenu faulu a nařízený pokutový kop Novák střelou k pravé tyči proměnil – 0:1. Vzápětí mohlo být vyrovnáno. Domácí Němeček poslal centr do pokutového území, kde se míč dotkl Herejtovy ruky. Střelu Marečka z pokutového kopu Patejdl ovšem vynikajícím způsobem zlikvidoval. V 19. minutě vyzkoušel domácího brankáře tvrdou střelou z osmnácti metrů Paleček, domácí brankář střelu dokázal vyrazit. Ve 23. minutě pak získali hosté pojistku. To napadající hráči Bojko s Novákem donutili domácí k chybám, rozehrávku brankáře zachytil Novák, položil si jej na trávník a do prázdné branky upravil na 0:2. Ve druhé části první půle domácí hráči zvýšili aktivitu a vypracovali si dvě šance na vstřelení branky. Ve 33. minutě unikající Němeček obstřelil Patejdla, ale naštěstí pro hosty i branku. O pět minut později pak vysunul Krajčí Faice, který sám před Patejdlem z deseti metrů přestřelil.

Domácí hráči pokračovali v aktivitě i ve druhém poločase a už ve 49. minutě se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči Faic, ale jeho dělovku stačili hostující zablokovat. V 54. minutě pak zatáhl míč po levé straně Majer. Pěkným centrem našel na vzdálenější tyči Palečka, který ale z několika metrů jen nastřelil Matějku. A opět platilo staré známé: „nedáš, dostaneš“. Hned z protiútoku se na hranici pokutového území dostal k míči Hluší a perfektní technickou střelou nedal Patejdlovi šanci – 1:2. Branka domácí hráče ještě více nabudila a Patejdl musel několikrát zachraňovat situaci. Poslední úder dostali domácí hráči v 65. minutě. To Majer našel v pokutovém území Graua a nejlepší hráč hostí v tomto utkání chladnokrevně obešel domácího brankáře a do prázdné branky zasunul potřetí míč – 1:3. I ve zbytku utkání se domácí hráči snažili upravit výsledek, ale protože Kraus netrefil u vzdálenější tyče zblízka centrovaný míč a v 86. minutě Patejdl zlikvidoval sólo Krajčího, tak se už výsledek do konce utkání nezměnil.

Branky: Hluší – Novák 2 (1 z pen.), Grau. Rozhodčí: Jarolímek R. Poločas: 0:2. Statistika: střely na branku 5:6, mimo 4:3, rohy 8:2, ŽK 2:2.
Loděnice: Patejdl – Dostál, Herejt, Kovač, Majer (78. Křížek), Mráz, Frydrych, Grau, Paleček, Novák, Pospíšil F. (8. Bojko).

4.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Zdice se rozhodly obnovit zeleň ve městě

ŠŤASTNÁ maminka Daniela Kučerová chová v náručí dceru Lucii, kterou přivedla na svět 8. prosince 2017. Holčička v ten den vážila 3,14 kg a měřila 48 cm. Doma v Újezdu u Hořovic na Lucinku čekali tatínek Josef a sestřička Verunka (3,5) Karkošovi.
16

FOTOGALERIE: Prosincoví novorozenci se představují

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.