Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Loděnice podlehla Rakovníku

LODĚNICE - Spanilá jízda loděnického celku krajským kolem poháru ČMFS skončila ve středečním podvečeru (16. května).

22.5.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Vildmon

V domácím dresu nemohli pro zranění nastoupit zkušení hráči Dostál, Bartoš a Němec a jen se sebezapřením nastoupila trojice Grau, Novák a Herejt. To vše se nakonec na vývoji utkání podepsalo.

Loděnice – Rakovník 0:2

Fotbal, pohár ČMFS

V prvním poločase se hrála především šachová partie bez vyložených příležitostí a střelba ze střední vzdálenosti většinou mířila mimo tyče. Ve 12. minutě Grau pozdravil hostujícího brankáře, který jeho tvrdou střelu z 25 metrů s problémy vyrazil. O dvě minuty později se protlačil přes dva obránce do šestnátky Pospíšil a jeho střela jen těsně minula levou šibenici. Hosté byli v druhé části prvního poločasu aktivnější a výsledkem byla 41. minuta, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil vysoký Kapoun a poslal míč na břevno.

Do druhé půle nasadil hostující trenér tři čerstvé hráče a Rakovník začínal získávat převahu. První šance však byla na straně zelenobílých. To hned ve 46. minutě zatáhl míč po levé straně až k rohovému praporku Bojko a poslal pěkný přetažený centr na zadní tyč, kde Pospíšil poslal míč hlavou těsně nad. Ještě v 61. minutě našel Majer v pokutovém území pěknou přihrávkou Graua, kterému ale obránci nedovolili zakončit. V 68. minutě Patejdl ještě zlikvidoval výbornou příležitost Rencsoka, rozhodnutí ale přinesla 75. minuta, kdy ten samý hráč střelou z 22 metrů nedal Patejdlovi šanci – 0:1. Poslední příležitost na zdramatizování utkání měli domácí hráči v 79. minutě, kdy Herejt zatáhl míč do šestnáctky a přihrávkou hledal na zadní tyči Nováka, kterému ve skluzu chybělo k míči pár centimetrů. V 83. minutě pak dal definitivní podobu výsledku Kapoun, který se prosadil hlavou na zadní tyči 0:2.
I přes vyřazení si letošní pouť loděnického celku, kdy vyřadili tři celky krajského přeboru, zaslouží ocenění. Hráči opětovně dokázali, že jsou pořád schopni hrát jako rovní s rovným s účastníky vyšších soutěží.

Loděnice: Patejdl – Paleček L., Kovač, Herejt, Majer, Mráz, Frydrych, Grau (85. Vyskočil), Bojko (77. Špringl), Novák, Pospíšil F. (65. Křížek).

22.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Rezerva Králova Dvora se dočkala bodů

Hausner: Tak vyrovnanou přestřelku nepamatuji

Na bronzový stupínek už vyskočil Stašov

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor fotbalistů nabírá na dramatičnosti.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

V berounské nemocnici skončilo sochařské sympozium

Beroun – Park berounské nemocnice se v sobotu stal dějištěm slavnostního zakončení druhého sochařského sympozia, které se zde konalo během letních měsíců za účasti dvanácti sochařů. Sympozium se konalo za účasti akademických sochařů Roberta Bučka, Veroniky Durové, Petra Fidricha, Kurta Gebauera, Žandy Gebauera, Jean-Paula Chablaise, Davida Janoucha, Josefíny Jonášové, Juraje Plieštika a Marie Šeborové.