Bzová B – Karlštejn 2:1

Fotbal, okresní přebor

Domácí se chtěli s okresním přeborem rozloučit vítězstvím a to se jim nakonec také povedlo. „První poločas byl sice vyrovnaný, hosté ale měli více šancí,“ uvedl trenér Bzové B Vokáč. Hosté se v první půli dostali do vedení. „Vstřelili krásnou branku, ale ta na konečné vítězství nestačila,“ podotkl trenér rezervy Bzové, která ještě v závěru utkání prohrávala 0:1. „Pak ale hosté odpadli a nám se podařilo Šihlavým a Perglem otočit výsledek v náš prospěch,“ uvedl trenér Vokáč, který poděkoval hráčům, že bojovali až do konce střetnutí.„Rád bych také poděkoval hráčům áčka Šilhavému a Šmídovi, ale i Bezkočkovi, Šimůnkovi a Novákovi, kteří nám v průběhu jara přišli pomoct,“ podotkl Vokáč, který se zmínil i o budoucnosti. „Naším úkolem teď je především získat několik mladých hráčů, zkonsolidovat áčko, aby dosahovalo lepších výsledků, než dosud,“ dodal trenér Bzové B Zbyněk Vokáč.

Karlštejn sice ve Bzové dlouho vedl, na body ale nedosáhl. „Dnes mohli všichni vidět to, co nás provází celou sezonu, a to je neproměňování šancí,“ uvedl karlštejnský trenér Beránek. „Měli jsme zápas dobře rozehraný, mohli jsme jít do vedení 3:0 a bylo by rozhodnuto, ale když nedáme šance, tak to ani jinak dopadnout nemůže,“ podotkl trenér Beránek, který podotkl, že za Karlštejn nastoupilo několik hráčů B mužstva. „Pět hráčů mělo dopolední zápas v nohách, takže jsme v závěru odpadli a tak jsme umožnili soupeři, aby ovládl hru a otočil výsledek utkání,“ vracel se k utkání karlštejnský trenér, který se také zmínil o budoucnosti. „Co se týče další činnosti oddílu ve třetí třídě, tak k tomu vám nic neřeknu. Řada hráčů chce odejít a tak nevím, jak se k tomu postaví vedení oddílu,“ dodal na závěr trenér Beránek.

Hořovice B nasázely soupeři pět branek

HOŘOVICE - Domácí rezerva v závěrečném kole rozstřílela Cerhovice a posunula se na čtvrté místo.

Hořovice B – Cerhovice 5:0

Fotbal, okresní přebor

Předseda SK Hořovice Jan Bežó na úvod hodnocení zápasu uvedl, že šlo o typické utkání pro závěr sezony. „Oba celky si chtěly zahrát fotbal,“ uvedl Bežó, který se pak zaměřil na samotný zápas. „První gól dal nádherně z dálky do šibenice Štěpnička, který se poté rozstřílel a přidal ještě dvě branky. Připojil se k němu i Nesnídal, který vstřelil dva góly,“ uvedl Bežó, který se vyjádřil i k soupeři. „Hosté předvedli snaživý výkon, ale odpadli fyzicky,“ podotkl hořovický předseda, který doplnil i malý postřeh. „Jsem rád, že se v kádru Cerhovic zabydleli hráči Huml a Štochl, kteří u nás dříve hráli za dorost,“ dodal Bežó.

Trenér Cerhovic nemohl být po vysoké porážce příliš spokojen. „Domácí zaslouženě vyhráli. Mladíci v teplém počasí vydrželi fyzicky,“ uvedl trenér Kunc, který dodal, že oboustranně se hrál pěkný fotbal. „I když výsledek napovídá debaklu, i my jsme měli šance, ale i když jsme například obešli i brankáře, tak jsme netrefili prázdnou branku,“ uvedl trenér Cerhovic, který s povděkem kvitoval, že se závěrečný zápas odehrál slušně a v přátelském duchu. „Byl to pěkný fotbal, diváci museli být spokojeni,“ dodal trenér Kunc.

Policisté otočili v závěru utkání s Tlusticí

BEROUN - Tlustice se na půdě policistů dokázala dostat do vedení, domácí ale slepenými góly utkání otočili na 2:1.

SKP Beroun – Tlustice 2:1

Fotbal, okresní přebor

Vstup do utkání se povedl více Tlustici. „Hosté nás překvapili nečekaným úvodem, v sedmé minutě mohli vést 3:0 a nebylo by o co hrát,“ uvedl předseda SKP Beroun Ivan Sýkora, který také naznačil, kde byl u domácích největší problém. „Naše obrana byla děravá jako ementál, nevycházely přihrávky, naráz chyběla herní pohoda,“ uvedl Sýkora, který dodal, že soupeř měl celý první poločas navrch. „Dokonce jejich brankář Červenka nemusel vůbec zasahovat,“ dodal berounský předseda. Druhé dějství pak pokračovalo v nastaveném trendu. „Postupně se začaly objevovat alespoň náznaky fotbalovějších nápadů. Stále ale vše nasvědčovalo tomu, že vstřelení branky je nad síly obou celků,“ podotkl Ivan Sýkora. Tím více překvapila poslední čtvrthodina, kdy se opravdu začalo něco dít. „Tlustice šla do zaslouženého vedení po samostatné akci a opakované střele Lukeše,“ popsal první gól utkání Sýkora. Po odchodu tlustického Dolínka se pak domácí vyhecovali se k větší iniciativě a pustili se do soupeře. „Nutno přiznat, že obrat ve skóre jsem již nečekal a slepené góly byly z kategorie šťastných. O to krutější chvíli připravili policisté protivníkovi, neboť se nezbavím dojmu, že tentokrát lepší celek prohrál. Sympatická byla závěrečná bojovnost a touha nepokazit si náladu při tradiční kolektivní oslavě ukončení sezony,“ dodal na závěr Sýkora.

Vyjádření trenéra Tlustice se nám nepodařilo získat.

Výsledek je pro nás krutý, uvedl trenér Martinkovič

ZADNÍ TŘEBAŇ - Souboj třetího se šestným celkem okresního přeboru skončil překvapivě jasným vítězstvím domácích.

Zadní Třebaň – Újezd 4:0

Fotbal, okresní přebor

„Se zápasem nemůžu být nic jiného než spokojen,“ uvedl trenér Zadní Třebaně Sýkora, který byl spokojen i s předvedenou hrou. „Hosty jsme předčili ve vytváření šancí a v jejich proměňování,“ uvedl trenér Sýkora, který dodal, že domácí vyhráli zaslouženě. „Vytvořili jsme si řadu šancí, ale sportovně musím uznat, že vzhledem k vyrovnanosti v poli je pro hosty výsledek krutý,“ dodal trenér Zadní Třebaně.

Hosté do Zadní Třebaně přijeli s cílem v klidu dohrát poslední zápas. „Řekl jsem klukům, ať si zahrají fotbal. Výsledek vypadá špatně, ale herně to bylo vyrovnané,“ podotkl trenér Újezdu Martinkovič, který také zmínil, co v utkání rozhodlo. „Opět se projevila naše slabina, kterou je neproměňování šanci. Třikrát jsme šli sami na brankáře a on nás vychytal,“ uvedl trenér Martinkovič, který dodal, že největší rozdíl byl právě v koncovce. „My jsme hráli, oni dávali góly. Výsledek je pro nás krutý,“ dodal trenér Martinkovič.