O postup se měly utkat celky Králova Dvora B, Zadní Třebaně a Hýskova. Naopak bylo poměrně jasné, že o záchranu se popere Nižbor, Karlštejn a Bzová B.

Pokud by se vyhlašoval skokan jara, určitě by si tento titul vysloužila rezerva Hořovic, které po podzimu patřila až 11. pozice se čtrnácti body. Jaro ale Hořovičtí sehráli ve velkém stylu a zisk 28 bodů je katapultoval až na čtvrtou pozici! Naopak vůbec se jaro nepovedlo oslabenému Oseku, který se ze čtvrté pozice po podzimu propadl na deváté místo. Osek získal na jaře jen jedenáct bodů, což je druhý nejhorší výsledek.

Na čele tabulky se situace zprvu zamotala, když podzimní lídr Králův Dvůr B z prvních třech jarních zápasů třikrát zaváhal. Pak ale rezerva cábelíků předvedla devítizápasovou šňůru vítězství, na níž nedokázaly celky Hýskova a Zadní Třebaně, které se potýkaly se značným obslabením mužstva, reagovat. Již několik kol před závěrem soutěže tak bylo jasno, že postup má jistý Králův Dvůr B.

Na druhé straně tabulky nebyla situace dlouho tak jasná. Čekalo se totiž, jestli se udrží Žebrák a Komárov v I.B třídě. V případě, že by oba celky spadly do okresního přeboru, sestupovaly by tři celky.

Nakonec se ale Žebrák zachránil a z okresu sestupovaly dva celky. Nejlépe z ohrožené trojice si na jaře vedl Nižbor, který vybojoval čtrnáct bodů a hlavně bodoval v obou zápasech s rivaly z chvostu tabulky. Černý Petr nakonec připadl Karlštejnu a rezervě Bzové.