Bzová B – Králův Dvůr B 0:11

Fotbal, okresní přebor

Domácí celek nastoupil hodně oslaben. „Do utkání jsme šli s osmi statečnými. Máme řadu zraněných a z A mužstva nás nepřišel nikdo posílit,“ uvedl vedoucí domácího celku Sojka, který dodal, že snaha na silného soupeře nestačila. „Závěr sezony, i když nás čeká sestup do třetí třídy, bychom chtěli dohrát čestně,“ podotkl Sojka, který se zamyslel i nad budoucností rezervy Bzové. „Další činnost béčka bude spočívat na získání alespoň čtyř hráčů a chtěl bych věřit, že za rok se do přeboru vrátíme,“ uvedl Sojka, který doplnil, že hodně také bude záležet na spolupráci s A mužstvem. „Ale jak jsme dnes viděli, ta není dobrá,“ dodal Sojka.

Hosté si vítězstvím definitivně pojistili postupovou pozici. „Jsme rádi, že Bzová ten zápas nevzdala a odehráli ho, i když v osmi hráčích, poctivě devadesát minut,“ uvedl trenér králodvorského béčka Hrabák, který dodal, že výsledek odpovídá dění na hřišti. Trenér Králodvorského béčka poté zmínil i příští sezonu. „Do I.B třídy snad nejdeme jen na rok. Věřím, že se zlepšila spolupráce všech družstev Králova Dvora, takže by to mělo fungovat lépe, než minule,“ uvedl trenér Hrabák, který dodal, že věří, že v I.B třídě jeho svěřenci nebudou jen do počtu.

V souboji druhého se třetím se radoval z výhry Hýskov

HÝSKOV - O víkendu svedl los dohromady druhý a třetí celek tabulky.

Hýskov – Z. Třebaň 1:0

Fotbal, okresní přebor

„Soutěž se chýlí ke konci, což je znát. Podali jsme přesto jeden z lepších výkonů,“ uvedl trenér Hýskova Červenka, který byl spokojen s obranou svého celku. „Musím pochválit defenzivu. Dokázali jsme pokrýt útok Zadní Třebaně, hlavně Bacílka,“ podotkl Červenka, který dodal, že domácí vyhráli zaslouženě.

Trenéra Zadní Třebaně mrzelo, že v tomto utkání na půdě rivala hosté neuspěli. „Domácí měli v poli mírnou převahu, přesto jsme si vytvořili dost šancí na to, abychom dali gól a neodjeli z Hýskova s prázdnou,“ uvedl třebaňský trenér Sýkora. „Gól jsme ale nedali, naopak domácí jednu šanci využili a to rozhodlo,“ dodal trenér Sýkora.

Nižbor doplatil ve Stašově na slabou koncovku

STAŠOV - V souboji dvou nováčků se z vítězství radoval domácí Stašov, který narozdíl od hostů má jistotu záchrany.

Stašov – Nižbor 2:0

Fotbal, okresní přebor

Trenér Stašova Panocha nebyl hrou soupeře překvapen. „Nižbor hrál nakopávané míče na útočníky. Tím nás nepřekvapili. Když jsme hráli po zemi, tak jsme je přehrávali,“ uvedl Panocha, který ale dodal, že v útoku se domácím příliš nevedlo. „Vepředu jsme toho mnoho nevymysleli,“ podotkl Panocha. Stašov se v závěru první půle dostal do vedení. „Mohlo to být mnohem klidnější utkání. Druhý gól jsme mohli dát mnohem dříve. Na 2:0 jsme dali až v závěru,“ uvedl trenér Stašova, který dodal, že ve druhé půli domácí trnuli, jestli Nižbor nevyrovná. Domácí si situaci zkomplikovali neproměněním pokutového kopu, v závěru ale pojistili své vedení na 2:0.

Trenér Nižboru byl se vstupem svých svěřenců do utkání spokojen. „Na začátku utkání jsme dvacet minut hráli dobře, vytvořili jsme si i nějakou tu šanci, ty jsme ale neproměnili,“ podotkl trenér Jirota, který dodal, že poté Stašov dostal hosty pod tlak. „Měli několik standardních situací a v závěru poločasu celkem zaslouženě šli do vedení,“ uvedl Jirota, kterého zklamalo neproměňování šancí. „My neumíme dát gól. Když se dostaneme do šance, tak jí neproměníme,“ podotkl Jirota, který dodal, že Nižbor je v herní krizi. „Jsme navíc pod tlakem, že musíme každý zápas vyhrát. Karlštejn se na nás tlačí,“ uvedl nižborský trenér, který dodal, že kdyby hosté proměnili šance, měli v utkání na bod. Trenéra Jirotu ale kromě koncovky trápí i jiný problém. „Někteří hráči by si měli uvědomit, že fotbal by měl být na prvním místě před hospodou a ne naopak,“ doplnil Jirota.

Neumětely rozhodly v Oseku již v prvním poločase

OSEK - V souboji dvou celků, které mají již delší dobu zajištěnu záchranu rozhodl první poločas, kdy hosté vstřelili čtyři góly.

Osek – Neumětely 1:6

Fotbal, okresní přebor

Vyjádření trenéra Oseku se nám bohužel nepodařilo získat.

Hosté přijeli k utkání v kompletní sestavě. „Začali jsme velmi slušně a v sedmé minutě jsme se dostali šťastně do vedení, po chvíli jsme pak přidali druhý gól,“ uvedl trenér Neumětel Bláha, který dodal, že šemíci poté herně dominovali a vytvořili si řadu šancí. Další dvě z nich využili a o půli tak byl stav 0:4. „Po změně stran jsme polevili a domácí snížili na 1:4. My jsme pak ale upravili na 1:6 a po 75. minutě jsme utkání kontrolovovali,“ uvedl trenér Bláha, který poděkoval hráčům za předvedený výkon.