Králův Dvůr B – Karlštejn 3:0

Fotbal, okresní přebor

„Zápas lídra s celkem z chvostu tabulky je vždy čekáním na první gól. My jsme čekali až do poslední minuty první půle, kdy jsme šli do vedení z penalty,“ uvedl králodvorský trenér Hrabák, který nastínil i taktiku hostujícího celku. „Karlštejn bránil v deseti a nakopával míč na osamoceného útočníka,“ nastínil Hrabák, který měl k dispozici opět několik hráčů A mužstva. Ve 30. minutě ale situaci domácích zkomplikoval Krob, který byl vyloučen za řečnění. „Měli jsme ale kádr, že i v deseti jsme měli mít převahu. Časem se naše převaha projevila a po druhém gólu bylo jen otázkou, kolik to skončí,“ dodal trenér Hrabák.

Trenér Karlštejna Beránek postrádal před utkáním čtyři hráče. Na půdě lídra hostům nezbývalo mnoho variant, kterými by mohli uspět. „K utkání jsme nastoupili s defenzivní taktikou a do čtyřicáté minuty jsme hráli zodpovědně,“ uvedl trenér Beránek, který dodal, že domácí měli více ze hry. „V první půli jsme nedali jednu šanci, domácí neproměnili dvě,“ podotkl trenér Karlštejna. „Ve druhé půli se projevila síla domácího celku, který zaslouženě vyhrál,“ dodal trenér Beránek.

Cerhovice s přehledem vyhrály

CERHOVICE/ Domácí hráči byli v utkání jasně lepší a zaslouženě vybojovali tři body.

Cerhovice – Bzová B 3:0

Fotbal, okresní přebor

Utkání začalo ve velkém horku oboustranně vlažně. „Nikdo nechtěl plýtvat silami. Od počátku bylo vidět, že chceme více vyhrát,“ uvedl cerhovický trenér Kunc, který nastínil herní taktiku hostů. „Soupeř jen bránil a nakopával dlouhé míče na Šimůnka, který měl v první půli jednu šanci, kdy ale přestřelil,“ uvedl Kunc, který byl s výkonem hráčů spokojen. „Splnili jsme to, co jsme si řekli, tedy hrát po zemi a kombinačně,“ podotkl trenér Cerhovic, který dodal, že domácí hráči v některých chvílích kombinaci až přeháněli. „Od začátku jsme měli převahu, naše vítězství je zasloužené,“ podotkl trenér Kunc, který dodal, že Cerhovičtí ještě řadu šancí neproměnili. „Kdyby padlo ještě více gólů, nikdo by se asi nedivil,“ uvedl Kunc, který nechtěl nikoho z týmu vyzdvihovat. „Dobře ale zahráli Kalivoda a Vonásek,“ dodal Kunc.

Hosté přijeli k utkání pouze s jedenácti hráči. „Jak se později ukázalo, bylo to málo,“ uvedl asistent trenéra Bzové B Jan Spousta., který dodal, že postrádal Mrkáčka, Zajíce a Svobodu. „Na domácí jsme prostě nestačili, byli lepší. Sice jsme si pár šancí připravili, ale nedokázali jsme je uspěšně zakončit,“ uvedl Spousta, který doplnil, že vítězství Cerhovic je naprosto zasloužené. „My jsme navíc po zranění Průšy dohrávali posledních třicet minut o deseti,“ dodal k utkání asistent trenéra rezervy Bzové, která téměř jistě po letošní sezoně opustí okresní přebor. „ Se sestupem jsme se smířili. Uvidíme, jak se situace v oddíle vyvine, ale za rok bychom se chtěli vrátit,“ dodal trenér Bzové B Jan Spousta.

Nižborští si dokázali poradit s policisty a nyní mají blízko k záchraně v soutěži

NIŽBOR/ Domácí potřebovali nutně vyhrát a to se jim nakonec také podařilo.

Nižbor – SKP Beroun 1:0

Fotbal, okresní přebor

Hosté byli v prvním poločase lepší. „Soupeř byl kvalitní, technicky vyspělý a našemu mladému mužstvu to v první půli dělalo problémy,“ uvedl trenér Nižboru Jirota. Po změně stran se Nižborští již představili v jiném světle. „Ve druhé půli jsme začali více útočit a po standardce jsme dali šťastný gól,“ nastínil vývoj druhého poločasu nižborský trenér, který i přes výhru nebyl s výkonem spokojen. „My jsme předvedli jeden z nejhorších výkonů jara,“ podotkl Jirota, který označil vítězství domácích za utrápené. „Někdy hrajeme dobře, ale prohrajeme. Dnes jsme hráli špatně, ale dokázali jsme vyhrát,“ doplnil trenér Jirota, který dodal, že soupeř by si za předvedenou hru zasloužil bod.

Berounští hráči praktikovali ve velkém horku úsporný fotbal s množstvím přihrávek. „Chybělo zakončení akcí. Střelby bylo málo a když, tak z uctivé vzdálenosti,“ uvedl předseda SKP Beroun Ivan Sýkora, který dodal, že domácí si celý poločas naprosto nevěděl rady s taktikou hostů. „Domácí preferovali rychlé průniky pohyblivých útočníků Boubína a Soukupa, převyšovala však u nich zbrklost,“ uvedl Sýkora, který doplnil, že Nižbor působil zakřiknutě. „Nutnost bodovat mu hodně svazovala nohy,“ dodal Sýkora. Po změšně stran ale nastal obrat. „Náhle byli domácí u všeho dříve, tlak narůstal a věkově starším hráčům protivníka docházely síly. Logickýmk vyústěním situace byla i vstřelená branka Svobodou,“ popsal vývoj druhého poločasu Sýkora., jenž dodal, že oba týmy se ještě poté dostaly do několika nebezpečných akcí, ale oba brankáři Janovský i Pelc již míč za svá zásda nepustili. „V závěru měl Nižbor namále, ale dá se říci, že těsná výhra byla přece jen zasloužená. Jeho hráči více toužili po třech bodech,“ dodal Ivan Sýkora, jenž doplnil, že trojice rozhodčích v čele s Janem Šnajdrem řídila utkání velice citlivě a do hry zasahovala minimálně a naprosto férově.

Tlustice uhrála s Hýskovem remízu

TLUSTICE/ Na hřišti v Tlustici se body dělily. Domácí přitom měli blízko k vítězství.

Tlustice – Hýskov 1:1

Fotbal, okresní přebor

Vyjádření trenéra Tlustice se nám bohužel nepodařilo získat.

Hosté byli opět velmi oslabeni. „Znovu jsme hráli bez osmi hráčů, je to už tragédie,“ uvedl hýskovský trenér Červenka, který dodal, že první půle byla vyrovnaná. „V závěru poločasu se domácí po rohu dostali do vedení,“ podotkl k prvnímu gólu Červenka. „Ve druhé půli jsme si vypracovali víc šancí, gól jsme ale dali až v závěru,“ podotkl Červenka, který na závěr dodal, že remíza je spravedlivá.