Neumětely – Hořovice B 3:4

Fotbal, okresní přebor

Šemíkům se na domácím hřišti opět nedařilo. „Hořovice mají ambiciozní celek. Než jsme se rozkoukali bylo to 0:1,“ uvedl trenér Neumětel Bláha, který dodal, že hosté byli v první půli jasně lepší. „Během dalších pětadvaceti minut nás dostali pod tlak a přidali zaslouženě další dva góly,“ nastínil vývoj zápasu Bláha, který nebyl s výkonem svých svěřenců v první půli spokojen. „O půli jsem v kabině zvýšil hlas. Udělal jsem změny v sestavě, což přineslo snížení na 1:3,“ uvedl Bláha. Hořovice ale dokázaly po chvíli z brejku zkorigovat na 1:4. „Pak jsme převzali taktovku a postupně jsme snížili až na 3:4,“ popisoval děj druhého poločasu trenér Neumětel. „V závěru jsme pak neproměnili šanci na vyrovnání,“ podotkl Bláha, který dodal, že hosté si za předvedený výkon vítězství zasloužili.

Hostům se vydařil první poločas. „Po jasném vedení 3:0, kdy jsme ovládali hru a mohli přidat další branky, jsme začali sólovat, hrát lehkomyslně,“ uvedl hořovický předseda Jan Bežó. Hořovického polevení pak domácí využili. „Domácí se zmátořili a zápas ještě zdramatizovali na 3:4,“ dodal Bežo.

V souboji dvou oslabených celků měla navrch Třebaň

ZADNÍ TŘEBAN/ Obě mužstva postrádají v posledních kolech řadu stabilních hráčů a stejně tomu bylo i v sobotu.

Z. Třebaň – Osek 3:1

Fotbal, okresní přebor

„Úroveň zápasu odpovídala počasí a faktu, že oba celky jsou značně oslabené,“ uvedl na úvod trenér Zadní Třebaně Sýkora, který se poté zaměřil na vývoj zápasu. „Nám se podařilo jít v prvním poločase do dvoubrankového vedení. Hosté pak snížili z penalty na 2:1, my jsme ale vzápětí dali na 3:1,“ popsal průběh utkání trenér Sýkora. „Celkově jsme po většinu zápasu byli lepší a vyhráli jsme zaslouženě,“ dodal třebaňský trenér.

Stejně jako Třebaň, i Osek trápí v poslední době řada zraněných hráčů. „Opět jsme byli oslabeni o několik hráčů, takže jsem musel nastoupit i já,“ uvedl trenér Oseku Horský, který neskrýval, že domácí měli v zápase navrch. „Zadní Třebaň byla pohyblivější a důraznější. Domácí vyhráli zaslouženě,“ podotkl osecký trenér, který dodal, že hlavní ofenzivní silou domácích byl Karel Bacílek, který je nejlepším střelcem okresního přeboru. I hosté ale v zápase několikrát zahrozili. “V posledních utkáních je slabina Oseku v zakončení,“ dodal Horský.

Újezd selhal v koncovce, Stašov si odvezl tři body

ÚJEZD/ Domácí fotbalisté byli v utkání nebezpečnější, ale problémy se zakončením je připravily o body.

Újezd – Stašov 1:2

Fotbal, okresní přebor

Trenér Újezdu Rudolf Martinkovič označil utkání se Stašovem za smolné. „V první půli jsme Stašov k ničemu nepustili. Měli jsme čtyři tutovky, ale nedali jsme nic,“ uvedl trenér Martinkovič, který dodal, že hosté se soustředili spíše na obranu. „O poločase jsme si říkali, že dáme góla, uklidníme se a oni to budou muset otevřít. Stal se ale opak,“ nastínil děj trenér Újezdu. Do vedení se totiž dostali hráči ze Stašova. „Během pěti minut jsme dvakrát chybovali a hosté dvakrát skórovali,“ uvedl Martinkovič, jehož svěřenci pak dokázali snížit na 1:2. „Říkal jsem hráčům, ať hrají alespoň o bod, ale na vyrovnání jsme již nedosáhli,“ podotkl trenér Újezdu, který i přes porážku našel pro hráče slova chvály. „Chtěl bych kluky pochválit, Na domácím hřišti bojovali. Tentokrát se od nás odvrátilo štěstí,“ uvedl trenér Martinkovič, který poté poukázal na hlavní důvod, proč si Stašov odvezl z Újezdu všechny tři body. „Měli jsme moře šancí, které jsme ale neproměnili,“ dodal na závěr trenér Martinkovič.

Vyjádření trenéra Stašova se nám bohužel nepodařilo získat.